Google se objeví na videoherní vývojářské konferenci. Co má za lubem?

Videoherní byznys každým rokem čím dál tím více roste. Není tedy divu, že si z tohoto multimiliardového odvětví každý chce ukousnout kousek. Ačkoli Google tento sektor dlouhodobě zanedbával, zdá se, že se do něj chystá v dohledné době vrhnout. Po svém pokusu s názvem Project Stream, který malé testovací skupině umožnil zahrát si přímo v prohlížeči Chrome poslední hru se známé série Assassin’s Creed s podtitulem Odyssey, ohlásil svou přednášku na Game Developers Conference.

Konference se odehraje 19. března v 19:00 a není o ní nic známo, neboť toho softwarový gigant příliš neprozradil, přičemž nic nelze vyčíst ani z kryptické pozvánky. Je nicméně pravděpodobné, že naváže právě na Project Stream, který těží z obrovského cloudového potenciálu Googlu, se kterým se může měřit s firmami jako Microsoft nebo Nvidia. Spekuluje se také o zařízení v podobě donglu do televize s kódovým označením Yeti. Na to, co nakonec Google představí, si budeme muset ještě měsíc počkat.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel