Domů » Bleskovky » Google chce konkurovat NVidii. Chystá vlastní konzoli a herní streamovací službu

Google chce konkurovat NVidii. Chystá vlastní konzoli a herní streamovací službu

Přestože je Google především poskytovatelem internetových služeb, má svoji hardwarovou divizi, která stojí např. za telefony a počítači Pixel, reproduktory Home, Chromecasty, apod. Podle posledních finančních výsledků je hardwarová divize Google v kondici, meziročně zvýšila příjmy z 3,4 na 4,69 miliard dolarů a zdvojnásobila počet prodaných zařízení. A podle zdrojů serveru The Information se chystá vstoupit do další kategorie – hraní her.

Google údajně připravuje novou službu pro streamování her nazvanou Yeti, a s ní spojenou vlastní herní konzoli. O vzhledu a velikosti herního zařízení, které na sobě patrně ponese logo „Made by Google“, se ještě nic neví, streamovací služba by měla fungovat podobně jako např. GeForce Now, PlayStation Now či Xbox GamePass – uživatel by (patrně v rámci předplatného) získal přístup ke kolekci her, které by mohl na zařízení hrát, byť by veškeré výpočty a vykreslování grafiky obstarával vzdálený server. Streamování her by podle The Information mohlo fungovat i skrze Chromecast.

Otázkou zatím je, jaké tituly by v oné kolekci byly zastoupeny, zda pouze klasické hry pro Android nebo „dospělejší“ kousky. Google údajně na projektu Yeti pracuje již více než dva roky, a je pravděpodobné, že se s ním poprvé setkáme v letošním roce. Původní plán byl prý stihnout loňskou předvánoční sezonu, ale nabral zpoždění. Jako nejpravděpodobnější tak vidíme představení v rámci vývojářské konference I/O, která se letos koná mezi 8. a 10. květnem.

Víme, kdy Google představí Android P a možná i jeho sladké jméno

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments