Domů » Bleskovky » Google chce konkurovat NVidii. Chystá vlastní konzoli a herní streamovací službu

Google chce konkurovat NVidii. Chystá vlastní konzoli a herní streamovací službu

Přestože je Google především poskytovatelem internetových služeb, má svoji hardwarovou divizi, která stojí např. za telefony a počítači Pixel, reproduktory Home, Chromecasty, apod. Podle posledních finančních výsledků je hardwarová divize Google v kondici, meziročně zvýšila příjmy z 3,4 na 4,69 miliard dolarů a zdvojnásobila počet prodaných zařízení. A podle zdrojů serveru The Information se chystá vstoupit do další kategorie – hraní her.

Google údajně připravuje novou službu pro streamování her nazvanou Yeti, a s ní spojenou vlastní herní konzoli. O vzhledu a velikosti herního zařízení, které na sobě patrně ponese logo „Made by Google“, se ještě nic neví, streamovací služba by měla fungovat podobně jako např. GeForce Now, PlayStation Now či Xbox GamePass – uživatel by (patrně v rámci předplatného) získal přístup ke kolekci her, které by mohl na zařízení hrát, byť by veškeré výpočty a vykreslování grafiky obstarával vzdálený server. Streamování her by podle The Information mohlo fungovat i skrze Chromecast.

Otázkou zatím je, jaké tituly by v oné kolekci byly zastoupeny, zda pouze klasické hry pro Android nebo „dospělejší“ kousky. Google údajně na projektu Yeti pracuje již více než dva roky, a je pravděpodobné, že se s ním poprvé setkáme v letošním roce. Původní plán byl prý stihnout loňskou předvánoční sezonu, ale nabral zpoždění. Jako nejpravděpodobnější tak vidíme představení v rámci vývojářské konference I/O, která se letos koná mezi 8. a 10. květnem.

Víme, kdy Google představí Android P a možná i jeho sladké jméno

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Máte tam chybu. Xbox game pass na principu streamování obsahu nefunguje.

  2. Ono s herním streamováním nevyhraje ani Sony ani nVidia natož Google.

    Počet platících klientů je moc výhledově malý. Proto to nVidia to třeba ořezala. Nexus 9 a Pixel Tablet také neudělal díru do světa….

    Sní to lákavě ale nejdřív se musí změnit ochota lidí platit za premiové služby v mailnstreamu.

  3. No streamování her (Twitch např.) a cloud hraní (cloud computing) jsou dvě odlišné věci. Otázka tedy, co se vlastně ztrácí v překladu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).