Glow Arkanoid: Akční hra pro WP, která vás bude bavit

Glow Arkanoid je nová, zajímavě vypadající hra typu breakout, která se odehrává ve vesmírném prostředí. Spodní pálkou odrážíte míčky, rozbíjíte zářivé cihličky a postupujete skrz jednotlivé levely. Cílem je získat co nejvíce bodů. Extra skóre se přičítá za co nejrychlejší průchod levelem, nebo za rozbití hodně cihel za sebou v krátkém časovém úseku. Ve hře může v jednu chvíli létat až pět míčků najednou. Pokud vám vyletí poslední míček mimo pálku, ztrácíte jeden život. Ty si ale naštěstí můžete doplňovat, sebráním padajícího pluska.

  

Ve hře se nachází 25 výzev (achievementů), které hře dodávají další zajímavé prvky. Můžete si porovnat svoje skóre v online tabulce rekordů. Během hry je možné ovlivnit směr odrazu míčku rychlým táhnutím pálky do strany. Směr míčku je částečně možné ovlivnit i během letu – táhnutím prstu po displeji, nebo rychlým škubnutím s telefonem do strany.

Glow Arkanoid for Windows Phone - Gameplay trailer

Jednotlivé levely jsou automaticky generované, vždy podle určitých pravidel. Cihličky se nachází v různých pootočených skupinkách, některé se během hry i pohybují. Do určitých typů cihel se stačí strefit jednou, do některých je nutné narazit vícekrát. Při ničení cihel vždy vzniká zajímavý zářivý efekt. Pokud rozbijete všechny cihličky z daného levelu, automaticky se posouváte dál. Shora plynule přijedou nové skupiny cihel a hra plynule pokračuje.

-

Hru Glow Arkanoid je možné stáhnout za 31 Kč, je dostupná i trial verze zdarma na odzkoušení.

Tip: Pokud vás zajímá, jak jsou v této hře naprogramované pootočené cihličky a jak jsou řešeny jejich kolize s míčkem, podívejte se na 9. až 13. video ze semináře o vývoji her v XNA.

Autor článku
Tomáš Slavíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku