Domů » Bleskovky » Galaxy Z Flip 2 o sobě dává vědět: jeden neduh vyřešen, další zřejmě přetrvá

Galaxy Z Flip 2 o sobě dává vědět: jeden neduh vyřešen, další zřejmě přetrvá

Smartphone Samsung Galaxy Z Flip ukazuje jednu z cest, jak naložit s ohebnými displeji v telefonech. Oživení véčkové konstrukce se korejskému gigantovi povedlo, avšak pořád je co zlepšovat. První generaci bylo vytýkáno několik nedostatků, například malý vnější displej a absence přibližovací kamerky. Minimálně jeden z těchto neduhů by mohla napravit druhá generace.

Tři fotoaparáty a miniaturní vnější displej

Na začátku tohoto týdne byl zveřejněn patent, o který Samsung zažádal u WIPO (World Intellectual Property Office). Obrázky patentu znázorňují Samsung Galaxy Z Flip, avšak s drobnou úpravou v oblasti fotoaparátu. Oproti současným dvěma čočkám Samsung uvažuje o třech, a to jak ve vertikální, tak v horizontální orientaci.

galaxy z flip 1

Svisle orientovaný fotomodul má mít výhodu ve větším prostoru pro sekundární displej, ovšem stále se zřejmě bude jednat o úzkou jednořádkovou „nudli“; alespoň v rámci tohoto patentu Samsung větší plochu nezvažuje.

galaxy z flip 2

Nutno však podotknout, že odhalení druhé generace Z Flipu je ještě daleko, a do té doby se může spousta věcí změnit. Aktuálně je v pořadí letní premiéra druhé generace ohebného smartphonu Galaxy Fold.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments