Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Fold 2 nabídne lepší fotoaparát, pero S-Pen a nižší cenu

Samsung Galaxy Fold 2 nabídne lepší fotoaparát, pero S-Pen a nižší cenu

Samsung Galaxy Fold způsobil v loňském roce revoluci na poli ohebných smartphonů. Jednalo se o velmi exkluzivní a drahý telefon, který sice předvedl technologické možnosti Samsungu, ale Fold byl spíše prototyp v prodeji než o finální produkt. Nástupce jménem Galaxy Fold 2 nejen vyřeší mnohé nedostatky loňského modelu, ale přinese vylepšení v oblasti obou displejů, výkonu a bude stát méně než předchůdce.

galaxy fold 2 4
Vzhled Samsungu Galaxy Fold 2 by se mohl podobat tomuto konceptu. Potvrzují to i poslední informace o změnách

Tip: Samsung Galaxy Fold: doba ohebná zatím není pro každého [recenze]

Hlavní předností Foldu 2 bude ohebný displej s UTG (Ultra Thin Glass), který bude kompatibilní se stylusem S Pen. Samsung zřejmě bude muset s dotykovým perem učinit změny v konstrukci, aby S Pen dostal do těla telefonu. Vnější displej se zvětší ze 7,3 na 7,59 palců, nabídne rozlišení 1689 × 2213 pixelů a selfie fotoaparát se schová v průstřelu v pravém horním rohu. Hovoří se také o možnosti 120Hz obnovovací frekvence, ale to jsou zatím pouhé spekulace.

Přední strana také projde změnami. Původní 4,6 palcový displej bude vyměněn za 6,23 palcový panel o rozlišení 819 × 2267 pixelů. Obnovovací frekvence se zastaví na 60 Hz a v průstřelu bude minimálně jedna selfie kamera. Hlavní sada fotoaparátů bude podle dostupných informací převzata z modelů Galaxy S20 a dočkáme se tak výborných výsledků za každých okolností. Samozřejmostí bude konektivita 5G a úložiště až do 256 GB. Hlavním rozdílem bude cena, která by podle zdrojů měla začínat na 1780 dolarech (zhruba 44 tisíc Kč). Jsme zvědaví, jak bude vypadat Galaxy Fold druhé generace a zda bude výrazným vylepšením oproti loňskému modelu.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).