Domů » Bleskovky » Galaxy S9 a S9+ získávají důležité certifikace. V kapacitě akumulátorů si nepolepší

Galaxy S9 a S9+ získávají důležité certifikace. V kapacitě akumulátorů si nepolepší

Korejský gigant Samsung na konci příštího měsíce přiveze na veletrh MWC své nové vlajkové smartphony Galaxy S9 a S9+. Přestože do jejich uvedení schází více než měsíc, neponechal Samsung nic náhodě a nechal si je s poměrně značným předstihem schválit u certifikačních autorit.

V tomto týdnu například oba modely získaly certifikaci FCC, která opravňuje Samsung prodávat tyto smartphony na území USA. Podle zveřejněných dokumentů vyrábí Samsung své telefony ve Vietnamu a podporují všechna důležitá pásma LTE. Certifikační štítek bude umístěn jako u jejich předchůdců – na spodní straně zad.

Oba telefony schválil i brazilský certifikační úřad ANATEL, který odhalil detaily o bateriích. Standardní Galaxy S9 dostane akumulátor s kapacitou 3 000 mAh, jeho větší bratříček dostane ještě o 500 mAh více.

Oproti loňským modelům si tedy chystané novinky v kapacitě nepolepší, výdrž by však mohla být díky efektivnějším čipsetům vyšší. Navíc díky podpoře technologie Quick Charge 4+ má být možné baterie dobít na 50 % za pouhých 15 minut.

Qualcomm Quick Charge 4.0+ přinese efektivnější a bezpečnější nabíjení

Podle posledních informací od @evleaks dojde k odhalení Galaxy S9 a S9+ 26. února, předprodej má být zahájen 1. března, prodej se rozběhne 16. března.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Už by mohli přijít s akumulátorem s vyšší hustotou energie. I kdyby 1,5 krát.

  2. Mohl mít S9 3500mAh a S9+ 4000mAh.

  3. Marek Studnicka

    Jsem zvědav,jestli zachovají Jack,nebo ho vypustí,což by byla škoda.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).