Qualcomm Quick Charge 4.0+ přinese efektivnější a bezpečnější nabíjení

Smartphony jsou každým rokem výkonnější, bohužel vývoj akumulátorů jde kupředu výrazně pomaleji, a tak můžeme být rádi alespoň za efektivnější čipsety, díky nimž je výdrž telefonů stále na podobné úrovni jako před lety. Alespoň pro některé mohou být drobnou náplastí technologie rychlého nabíjení, díky nimž lze „umírající“ telefon oživit v rekordně dlouhém čase. Mezi ty známější se počítá například Quick Charge od Qualcommu.

Nejnovější Snapdragony využívají Quick Charge ve verzi 4.0, avšak Qualcomm nyní přispěchal s několika vylepšeními, která tuto technologii povyšují na verzi 4.0+. Ta má poskytovat všechny benefity předchozí verze, avšak má být o 30 procent efektivnější, o 15 procent rychlejší (díky silnějším rozděleným obvodům Dual charge) a během dobíjení má docházet v průměru o 3°C nižšímu vyzařování tepla. Kromě toho má být nové rychlé nabíjení bezpečnější, technologie QC4+ například neustále monitoruje teplotu zařízení a konektoru.

Quick Charge 4.0+ je zpětně kompatibilní s minulými generacemi, brzy se začne objevovat v prvních zařízeních. Premiéru si tato technologie odbyla ve včera představeném smartphonu ZTE Nubia Z17.Nepřehlédněte

ZTE Nubia Z17: voděodolná stylovka se Snapdragonem 835 a rekordními 8 GB RAM

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku