Galaxy S8 s duálním fotoaparátem: podívejte se na snímek prototypu (oživeno)

Před oficiálním představením se o Galaxy S8 objevovalo obrovské množství spekulací. Ty nejdivočejší poukazovaly na přítomnost 4k displeje a duálního fotoaparátu. Zobrazovací panel s takto vysokým rozlišením by u top modelu Samsungu dával smysl především při využití virtuální reality, nicméně jihokorejský gigant nakonec vsadil na Quad HD+ rozlišení, i když kvůli úspoře energie má telefon ve výchozím stavu nastavené Full HD+ rozlišení (více informací).

Je ale docela možné, že spekulace ohledně 4k rozlišení mohla být pravdivá. Samsung měl totiž k dispozici několik prototypů, které v průběhu vývoje testoval. Pracovalo se dokonce i na verzi s duálním fotoaparátem, jejíž fotografie se nyní dostala na internet. Tato varianta měla označení SM-G955F (na evropském trhu se bude prodávat verze s označením SM-G950F). A co je zajímavé, u této varianty zcela chybí čtečka otisků na zadní straně.

galaxys8_dual

Samsung Galaxy S8 bude na našem trhu dostupný 28. dubna, bude však možné si jej počátkem dnešního dne předobjednat a získat jej již 21. dubna. Doporučená maloobchodní cena činí 21 999 korun, telefon bude nabízen v černé, šedivé a stříbrné barvě, na Alza.cz a v Samsung Brand Storech bude navíc k dispozici v exkluzivní modré barvě, která je určena pouze pro 7 zemí světa.

Aktualizováno ve 22:00: kam se poděla čtečka otisků prstů?

Benjamin Geskin se proslavil vytvářením renderů nejrůznějších smartphonů na základě informací a fotografií, které o daných modelech unikly na internet. Nyní na svém twitteru zveřejnil video, na kterém jsou zachyceny různé vývojové prototypy Galaxy S8. A i když je kvalita videa nevalná, je patrné, že ani jeden z prototypů nemá na zádech čtečku otisků prstů.

Je tedy docela možné, že Samsung testoval variantu se čtečkou umístěnou na přední straně. Na té však zcela chybí středové tlačítko, do kterého by ji integroval. Že by tedy byla součástí displeje? I to je možné. Třeba se dočkáme u Galaxy Note8 či Galaxy S9…

Samsung Galaxy S8 & Galaxy S8+ v kostce

  • uvedení na trh: 28. dubna, z předobjednávek 20. dubna
  • barevné varianty: černá, šedivá, stříbrná a modrá
  • operační systém: Android 7.0 Nougat + vlastní uživatelské prostředí
  • procesor a RAM: Samsung Exynos 8895, 4 GB
  • ceny s DPH: Galaxy S8: 21 999 Kč, Galaxy S8+ 24 999 Kč
  • příslušenství: kompletní přehled příslušenství naleznete zde

K telefonu bude také možné zakoupit spoustu různého příslušenství, ať už novou generaci náhlavní soupravy GearVR s podporou ovladače od společnosti Oculus, nebo chytrou krabičku DeX Station, která z Galaxy S8 udělá počítač (více informací).Nepřehlédněte

Samsung Galaxy S8 odhalen: nejlepší z nejlepších (první dojmy)

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku