Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S8 „Project Dream“: 4k displej a premiéra v únoru

Samsung Galaxy S8 „Project Dream“: 4k displej a premiéra v únoru

V polovině června se objevily první informace o Samsungu Galaxy S8; ten by měl lákat na 4k displej a bohatý zážitek z virtuální reality. S ní má totiž jihokorejský gigant velké plány a pro kvalitní zobrazení obsahu je potřeba panel s co nejvyšším rozlišením. Vývoj Samsungu Galaxy S8 je údajně zastřešen pod název „Project Dream“.

O specifikacích se toho zatím mnoho neví – dočkat bychom se měli USB-C konektoru a Androidu 7.0 Nougat. Samsung rovněž před nedávnem prezentoval 5,5″ 4K displej pro virtuální realitu (rozlišení 3 840 x 2 160 px), který by se skvěle hodil právě pro Galaxy S8.

5,5" 4K displej, který se skvěle hodí pro virtuální realitu
5,5″ 4K displej, který se skvěle hodí pro virtuální realitu

Hnacím motorem by se měl stát čip Snapdragon 830 od Qualcommu vyráběný 10nm FinFET technologií; ten má nabídnout obrovský výkon a nižší energetickou náročnost. Vylepšení má doznat také fotoaparát a prý se uvažuje nad přítomností duálního fotoaparátu, který by si měl Samsung přímo sám vyrábět, respektive za ním má stát divize Samsung Motors (Semco).

Oficiálního představení bychom se opět měli dočkat den před zahájením Mobile World Congressu v Barceloně, což vychází na neděli 26. února.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).