Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S8 má nabídnout 4K displej a duální fotoaparát

Samsung Galaxy S8 má nabídnout 4K displej a duální fotoaparát

Do oficiálního představení Samsungu Galaxy S8 zbývá ještě spousta času (jako pravděpodobný se jeví termín 26. února, den před zahájením MWC v Barceloně), nicméně už nyní se začínají objevovat první spekulace a náznaky hardwarových parametrů. A zdá se, že Samsung bude chtít nyní ještě více nakopnout trh s virtuální realitou, kde je u zobrazovače vyžadováno vysoké rozlišení.

Fanouškovský koncept Samsungu Galaxy S8 (steeldrake.com)

Galaxy S8 by totiž měl nabídnout displej se 4K rozlišením (2160 x 3840 px), který se pro použití s VR perfektně hodí. Otázkou ale zůstává, jak si jihokorejský gigant poradí se správou napájení, jelikož panel s takovým množstvím pixelů bude energeticky velmi náročný.

Tip ke čtení – Samsung chystá zemětřesení, na MWC představí rovnou dva flexibilní smartphony

Hnacím motorem by se měl stát čip Snapdragon 830 od Qualcommu vyráběný 10nm FinFET technologií; ten má nabídnout obrovský výkon a nižší energetickou náročnost. Vylepšení má doznat také fotoaparát a prý se uvažuje nad přítomností duálního fotoaparátu, který by si měl Samsung přímo sám vyrábět, respektive za ním má stát divize Samsung Motors (Semco).

Samsung-Galaxy-S8-concept-Steel-Drake-3

Kromě klasické flatové varianty bychom se opět měli dočkat i edge verze se zaobleným displejem. A doufejme, že se dočkáme i voděodolného těla, které je velkým lákadlem právě u letošních modelů řady Galaxy S7 (recenze).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments