Domů » Bleskovky » Samsung chystá zemětřesení, na MWC 2017 představí rovnou dva flexibilní smartphony

Samsung chystá zemětřesení, na MWC 2017 představí rovnou dva flexibilní smartphony

Podle nejnovějších zpráv se Samsung chystá ve světě chytrých telefonů způsobit masivní zemětřesení, od něhož si slibuje katapultování do pozice absolutního lídra. Tuto domněnku potvrzuje čerstvá zpráva o dvojici chystaných smartphonů s flexibilní konstrukcí. Citované zdroje prozradily, že první novinka nabídne v „zavřeném“ stavu 5″ displej, jehož úhlopříčka po rozložení vzroste na rovných osm palců. Zobrazovací panel bude přeložen na polovinu, přičemž v otevřeném stavu půjde zařízení používat jako klasický tablet. Druhý smartphone má po designové stránce připomínat dámskou pudřenku. Bližší podrobnosti o hardwarové výbavě či funkcích zůstávají nadále zahaleny tajemstvím.

53239683

Slavnostní odhalení údajně proběhne na veletrhu MWC 2017, jehož brány se opět otevřou 27. února příštího roku. S nejvyšší pravděpodobností půjde o novou modelovou řadu Galaxy X, jejíž poznávacím rysem se stane skládací konstrukce a Super AMOLED displej s 4K rozlišením. V zákulisí se také hovoří o unikátním uživatelském rozhraní, které má maximálně využít potenciál flexibilních obrazovek. Ke slovu se údajně dostane nedávno podaný patent na virtuální tlačítka umístěná v blízkosti okraje zobrazovacího panelu.

dc1ed7bf-cee3-4dfc-a0a6-60be19753df7

Kromě Samsungu disponuje podobnou technologií také LG, které chystá obdobné zařízení, jehož debut je predikován na začátek příštího roku. V poslední době se na výrobce mobilní elektroniky snáší vlna kritiky, která poukazuje na nedostatek inovací. Flexibilní smartphony by mohly přinést vítanou vzpruhu a přimět celé odvětví k progresivnějšímu vývoji.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments