Domů » Bleskovky » Na Galaxy Note8 si oficiálně pustíte Ubuntu a další linuxové distribuce (video)

Na Galaxy Note8 si oficiálně pustíte Ubuntu a další linuxové distribuce (video)

Počítačové prostředí Samsung DeX pro vlajkové smartphony korejského giganta se brzy dočká širšího využití; před třemi týdny ohlášená iniciativa Linux on Galaxy začíná dostávat konkrétnější kontury. Samsung totiž zveřejnil konceptuální video znázorňující fungování systému Ubuntu na smartphonu Galaxy Note8 připojeného k dokovací stanici DeX.

Spuštění Ubuntu (a dalších linuxových distribucí) má být zprostředkováno za pomoci aplikace Linux on Galaxy, linuxový systém je pak nastartován do klasického grafického rozhraní s plochou. Z ní pak bude možné spouštět běžné linuxové aplikace, z nichž Samsung vyzdvihuje ty pro programování. Celá iniciativa Linux on Galaxy je totiž určena zejména vývojářům aplikací, kteří budou moci svoji činnost provozovat přímo na telefonech s Androidem a své výtvory na nich rovnou testovat.

Recenze Samsung DeX: smartphone počítačem

Užijí si ale i běžní uživatelé – kdykoliv budou potřebovat funkce, které nejsou součástí Androidu, budou se moci přepnout do prostředí Linuxu a spustit si libovolný program pro něj. Linux on Galaxy je prozatím v testovací fázi, zájemci se mohou přihlásit k přijímání informací o této iniciativě na těchto stránkách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments