Domů » Bleskovky » Galaxy Note 8 s nadupanou optikou: těšíme se na trojitý optický zoom

Galaxy Note 8 s nadupanou optikou: těšíme se na trojitý optický zoom

V posledních týdnech se objevila spousta informací a konceptů nadcházejícího modelu Galaxy Note 8. Podle všeho by se mělo jednat o první vlajkovou loď jihokorejské společnosti, která bude disponovat duální kamerou. A samotný Samsung prozradil, jaké funkce tato kamera přinese.

Duální kamery pro Galaxy Note 8 by měla dodávat divize Samsung Electro-Mechanics, která na svých webových stránkách zveřejnila informační materiál podrobně popisující některé funkce duálního senzoru. Tento fotočip, který se zřejmě objeví i u Galaxy Note 8, nabízí například Smart Zoom s trojitým optickým zoomem, což je funkce, na kterou by mohlo slyšet velké množství zájemců. Dále nechybí funkce Refocus, která měří hloubku zabírané scény a na základě toho rozmaže pozadí za objektem.

Vzhledem k tomu, že senzor duální kamery dokáže absorbovat více světla, nabízí lepší výkon ve špatných světelných podmínkách. V informačních materiálech k novému fotomodulu jsou zmíněny také funkce pro kreativní úpravy –  Perspective View a Background Effect.

Pokud Galaxy Note 8 opravdu dostane tento fotomodul, potom se můžeme těšit na výše uvedené funkce. Ale na oficiální informace si musíme počkat až do 23. srpna, kdy Samsung představí Galaxy Note 8 v New Yorku.

Michaela Brázdilová

21 komentářů

 1. Uz by mohli osadit poradne mikrofony, zaznam videa co se zvuku tyce v hlucnem prostedi, koncerte a i celkove vzdalenych veci je oproti HAAC mikrofonum u Lumii uplna tragedie..

  • V20 je dobrá náhrada. A V30 bude to samé.

  • V20 nic moc, ale HTC 10 nebo U11 nahrává audio skvěle. :)

  • Stale ne zdaleka tak jako Lumie, mam vyzkouseno..ale mnohem lepe nez posledni Samsungy, to ano.

  • Lumie už by mohly konečně přinést duální kameru a čtečku otisků prstů…je vlastně, pardon.

  • @Menty to přece oni nepotřebují, však je to dokonalý telefon a systém :D :D

  • o ano, my to nepotrebujeme, mame dokonaly teleefon

  • Dualni kamera je neschopnost vyrobce udelat/osadit poradny jeden fotomodul.

  • Lepší mikrofony by byly super, ale s tou duální kamerou jsi napsal koninu….duální kamera může být řešení problému.Někdy je to nemá příliš smysluplné využití jako např. Huawei. Ale dvě kamery s různým ohniskem už má lepší smysl. Asi je to problém narvat všechno do tenkého mobilu do jednoho modulu….tak to řeší jinak.

  • Premiantem v více kamerovém setupu je ale bezesporu Amazon:)

  • That feel když máš malý plat ale přesto si nakoupíš 2x 2 stejné modely lumie, které jsou teď k nicěmu a tak musíš chodit do diskuzí a přesvědčovat všechny že jsi udělal tak strašně dobře tenkrát…

  • Udelal, dokonce jsi se spletl, 3x 2 stejne modely.Dodnes me to vraci svou perfektni funkcnosti a uzivanim.

 2. Ano tak nedokonalý že ho spolu na Windows téměř nikdo nepoužívá a Jiříček kope opět v jiné diskuzi do Apple protože je prostě úspěšnější.
  Platit tady v komentářích stejná pravidla jako na fóru,máš warning stejně jak tam, ovšem poslední.

 3. Smart Zoom není optický, ale je to digitální zoom!

 4. DonHarkness

  Já teda nevím ale poridil jsem ted 950XL a spousta lidí v mém okolí ten telefon chválí a udivuje je jak konkuruje nebo spis v mniha ohledech prekonava soucasne telefony….a kdyz i zarytej fanousek a majitel ip 7 plus rekne ze proti lumii je jeho fotak shit tak je to na povazenou…

  • Nezapomen si to rikat pred spanim, alespon 10x.

   Ty voe, lidi fakt nemaji soudnost…

  • DonHarkness, lzes. Zadnej majitel iphonu by nerekl ze iphone je shit. Fakt uz vidim ty lidi v tvem okoli, jak obdivuji lumie, protoze prekonavaji jejich telefony, ale kazdy si radeji koupi neco ‚horsi‘:D

  • Když si to myslíš tak OK ale ne všichni majitelé iphonu jsou vypatlaní idioti.

  • Lumia 950 XL má jeden z nejlepších fotoaparátů, i když nemá tak rychlý autofokus, který bych ještě asi přešel, má bohužel velice tragický operační systém…

 5. Marek Studnicka

  Vzhldem k tomu,že Stylus nepotřebuji,a tento fotoaparát bude jistě Velmi Dobrý,mohu si s klidem počkat na Nový S 9-S9 Plus.U tohoto modelu,již Samsung avizoval citují že se hodlá zaměřit na Kvalitní fotoaparát i Zvuk-i když se tomu lze pousmát-rozhodně u S9-pokud použijí duální snímač-bude jistě o hodně dál,než u Note 8-Nechám se překvapit

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).