Galaxy Note 8 s nadupanou optikou: těšíme se na trojitý optický zoom

V posledních týdnech se objevila spousta informací a konceptů nadcházejícího modelu Galaxy Note 8. Podle všeho by se mělo jednat o první vlajkovou loď jihokorejské společnosti, která bude disponovat duální kamerou. A samotný Samsung prozradil, jaké funkce tato kamera přinese.

Duální kamery pro Galaxy Note 8 by měla dodávat divize Samsung Electro-Mechanics, která na svých webových stránkách zveřejnila informační materiál podrobně popisující některé funkce duálního senzoru. Tento fotočip, který se zřejmě objeví i u Galaxy Note 8, nabízí například Smart Zoom s trojitým optickým zoomem, což je funkce, na kterou by mohlo slyšet velké množství zájemců. Dále nechybí funkce Refocus, která měří hloubku zabírané scény a na základě toho rozmaže pozadí za objektem.

Vzhledem k tomu, že senzor duální kamery dokáže absorbovat více světla, nabízí lepší výkon ve špatných světelných podmínkách. V informačních materiálech k novému fotomodulu jsou zmíněny také funkce pro kreativní úpravy –  Perspective View a Background Effect.

Pokud Galaxy Note 8 opravdu dostane tento fotomodul, potom se můžeme těšit na výše uvedené funkce. Ale na oficiální informace si musíme počkat až do 23. srpna, kdy Samsung představí Galaxy Note 8 v New Yorku.

Autor článku
Michaela Brázdilová

Kapitoly článku