Cena:

Fotoaparát Galaxy S8 v testu DxOMark: jak si vede ve srovnání s konkurencí?

Do nové vlajkové lodi Samsungu, Galaxy S8, byly vkládány velké naděje. V březnu společnost telefon vypustila na trh a nyní světlo světa spatřilo i hodnocení odborníků na fotoaparáty z DxOMark. Ti mu udělili 88/100 bodů, čímž ho zařadili po boku jeho předchůdce Galaxy S7 edge (recenze). Jeho mladší bráška Galaxy S8 tak drží bronzovou příčku za zlatým HTC U11 následovaným smartphonem Google Pixel.

Tým odborníků u Galaxy S8 (recenze) ocenil hlavně automatické ostření, které dokonce ohodnotil jako jedno z nejrychlejších na trhu vůbec. Pochvalu získalo i přesné vyvážení bílé a velmi efektivní redukce šumu. Přesto se ale telefony Samsungu potýkají s nedostatečnou kvalitou výstupních fotografií, které nedosahují kvality konkurenčních modelů.

Analytici poukázali na fakt, že Galaxy S8 má sice drobné nedostatky v expozici a barvách, ty však nechtějí označit přímo za problém, jelikož výsledkem jsou lehce přeexponované fotografie, které většina dnešních uživatelů spíše oceňuje.

Čím ale fotoaparát jednoznačně zaujme je kvalita fotek ve zhoršených světelných podmínkách, a to i v těch extrémně nízkých. Snímky jsou jasné a s ostrými detaily, to ale platí pouze v případě, že udržíte telefon zcela nehybný. I lehce třesoucí se ruce rapidně zhoršují kvalitu výsledné fotografie.

Pochvalu si vysloužilo i nahrávání videa. Odborníci došli k závěru, že stabilizace videa byla oproti Galaxy S7 značně vylepšena. Zdokonalení je nejvíce znát při natáčení za pohybu a ve špatných světelných podmínkách. Přesto se může objevit mírné zaváhání kamery při jejích pohybech do stran. Oproti Galaxy S7 byla vylepšena i rychlost závěrky, která s sebou ale nese více šumu při natáčení ve vnitřních prostorách a ztrátu detailů ve zhoršených světelných podmínkách.

Konečné skóre 88 bodů řadí Galaxy S8 pouhý bod za telefonem Google Pixel a dva body za suverénním „vládcem“ mezi fotomobily HTC U11. Nicméně i tak tým z DxOMark konstatuje, že je Galaxy S8 skvělou volbou, pokud chcete vyvážené fotografie ve všech světelných podmínkách.

Autor článku
Xaver Jandura
Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.