Domů » Bleskovky » Fotoaparát Galaxy S8 v testu DxOMark: jak si vede ve srovnání s konkurencí?

Fotoaparát Galaxy S8 v testu DxOMark: jak si vede ve srovnání s konkurencí?

Do nové vlajkové lodi Samsungu, Galaxy S8, byly vkládány velké naděje. V březnu společnost telefon vypustila na trh a nyní světlo světa spatřilo i hodnocení odborníků na fotoaparáty z DxOMark. Ti mu udělili 88/100 bodů, čímž ho zařadili po boku jeho předchůdce Galaxy S7 edge (recenze). Jeho mladší bráška Galaxy S8 tak drží bronzovou příčku za zlatým HTC U11 následovaným smartphonem Google Pixel.

Tým odborníků u Galaxy S8 (recenze) ocenil hlavně automatické ostření, které dokonce ohodnotil jako jedno z nejrychlejších na trhu vůbec. Pochvalu získalo i přesné vyvážení bílé a velmi efektivní redukce šumu. Přesto se ale telefony Samsungu potýkají s nedostatečnou kvalitou výstupních fotografií, které nedosahují kvality konkurenčních modelů.

Analytici poukázali na fakt, že Galaxy S8 má sice drobné nedostatky v expozici a barvách, ty však nechtějí označit přímo za problém, jelikož výsledkem jsou lehce přeexponované fotografie, které většina dnešních uživatelů spíše oceňuje.

Čím ale fotoaparát jednoznačně zaujme je kvalita fotek ve zhoršených světelných podmínkách, a to i v těch extrémně nízkých. Snímky jsou jasné a s ostrými detaily, to ale platí pouze v případě, že udržíte telefon zcela nehybný. I lehce třesoucí se ruce rapidně zhoršují kvalitu výsledné fotografie.

Pochvalu si vysloužilo i nahrávání videa. Odborníci došli k závěru, že stabilizace videa byla oproti Galaxy S7 značně vylepšena. Zdokonalení je nejvíce znát při natáčení za pohybu a ve špatných světelných podmínkách. Přesto se může objevit mírné zaváhání kamery při jejích pohybech do stran. Oproti Galaxy S7 byla vylepšena i rychlost závěrky, která s sebou ale nese více šumu při natáčení ve vnitřních prostorách a ztrátu detailů ve zhoršených světelných podmínkách.

Konečné skóre 88 bodů řadí Galaxy S8 pouhý bod za telefonem Google Pixel a dva body za suverénním „vládcem“ mezi fotomobily HTC U11. Nicméně i tak tým z DxOMark konstatuje, že je Galaxy S8 skvělou volbou, pokud chcete vyvážené fotografie ve všech světelných podmínkách.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

15 komentářů

 1. Samsung si řekl že jediné co na es osmičce vylepší bude marketing, protože to je jedina věc ktera mu jde..

 2. S8 je nejhorsi nasledujici vlakova lod. Vsechny pred S8/S8+ vzdy neco prinesly, ale S8 prinesla jen zakriveny 18,5:9 displej, ktery je tak vyjimecny, ze Samsung zachoval pomer stran fotek 4:3 aby ten super nejlepsi displej na svete byl pri jejich zobrazeni z 50% cerny. Je to k smichu.

  • No v tom je Samsung tak trochu unikát (mezi společnostmi, které to berou „vážně“), proto že takové S2, S6 a částečně S8 jsou spíše takové ořezávací nástupci, o to větší „hurá“ je pak s modely na to. Takže onen postupný vývoj produktové řady jim moc nejde (no Note má taky co k tomu říci že)…

   • Skoro takový MS přístup k věci koukám, MS mrší liché verze OS, Samsung sudé verze vlajky:)

   • Mluví tady pouze de menti, co o tom ví prd!
    Měl jsem S7Edge i Note 7 a teď mám S8+ a garantuji, že je diametrálně lepší.
    Hlavně displej a dizajn, procesor i paměti(jak velikost, tak rychlost) .
    Ano, čtečka je tak debilne, že používám odemykání obličejem.
    Ale v článku se píše, že foťák ostří rychleji a video má mnohem lepší stabilizaci…. tudíž je video lepší když se tak netrepe. Proto nechápu stejné hodnocení.
    Je to špičkový telefon, takové pomlouvacne komentáře pak ukazují na hloupost komentujicich

   • Samozřejmě. Až na čtečku zezadu je lepší ve všem. S8 je trochu jinak designově, což sice rozděluje lidi do několika táborů, ale parametry jsou lepší bez debat. Fotoaparát má o kousek lepší fotky než S7. Porovnane video jsem neviděl. Ostření u obou tak rychle, že rozdíl okem nepostrehne asi nikdo. Na druhou stranu, pokud má někdo S7 a nechce jít vyloženě po designu, je nesmysl přecházet kvůli o kousek lepším některým parametrům. Kdybych neměl S7, jdu spíše do S7. Kdyby měla S8 čtečku zezadu, možná bych zkusil, ale momentálně je tam dost velký cenový rozdíl, že si nemyslím, že za to stojí a to bych si jej mohl koupit.

   • Tak ono dost dobře nejde přijít každý rok s něčím, co by zařízení nějak diametrálně odlišilo od jeho předchůdce. Třeba Apple přichází pravidelně každý druhý rok s modelem, u kterého ani nezmění dizajn a jen zvýší kapacitu úložiště a osadí o něco rychlejší procesor. Samsung má každý rok alespoň nový dizajn a k tomu pár věcí navíc.

   • shepii: Jenže srovnávat do tohohle Apple prostě nejde. Kdyby iPhone měl Android, tak si za ty prachy ani neškrtne. Protože by si za 21 tisíc nikdo HDčko s 32GB pamětí a mizernou baterkou nekoupil. Apple si tohle může dovolit, protože ve své třídě nemá konkurenci. Je to jediný iOS zařízení, takže i kdyby Apple vydal pět let pořád to samé, tak si to může dovolit. VE vodách Androidu je konkurence opravdu hodně tvrdá, proto musej bejt ty zařízení takhle našlapaný a každý musí mít takřka všechno.

   • Menty: Ale jde. Kvůli iOS si iPhony kupují asi tak dva zákazníci ze sta, zbytek jsou frikulíni, z nichž někteří ani nevědí, že tam nějaký iOS mají. Kdyby měly iPhony Android, tak věřím, že se budou prodávat pořád stejně. V tomto případě opravdu není třeba dělat z iOS něco, co není.

   • shepii (neregistrovaný): Ty o tom téma víš strašné kulové co?:)

   • Řekl bych, že právě naopak. Proč se ptáš? Že bys byl jeden z frikulínů? ;)

 3. Ano berou… Sice se jedna o syntetické testy, ale ja budu verit profesionálům, než nějakému plebejkovi z dizkuze ze smartmanie…

 4. Po delší době jsem si vše přečetl se zájmem.
  V takovémto vlákně si dovedu představit výměnu zkušeností.

 5. Prý tým odborníků…hodně pobavilo :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).