Domů » Bleskovky » Fitbitu unikly fotky náramku Charge 3, nenajdete na něm jediné tlačítko

Fitbitu unikly fotky náramku Charge 3, nenajdete na něm jediné tlačítko

Fitbit před několika měsíci představil chytré hodinky Versa. Ty se staly pro firmu slušným úspěchem, ale spousta uživatelů přeci jen dává přednost jednodušším přístrojům s delší výdrží. Těch má Fitbit v katalogu hned několik a vypadá to, že se brzy dočkáme nástupce jednoho z nejpopulárnějších modelů značky.

Nizozemský server Nieuwe Mobiel totiž zveřejnil uniklé snímky připravovaného fitness náramku Charge 3, který tak v nabídce výrobce nahradí stejnojmenný model s pořadovým číslem dva.

Spousta pásků, žádné tlačítko

Přístroj na první pohled vypadá velmi podobně jako předchozí generace. Při bližším pohledu si však všimneme, že náramek přišel o své boční tlačítko. Tím se ovládala valná většina funkcí a je tak otázkou, jak ho Fitbit nahradí. Náramky bez tlačítek v nabídce má už nyní – ovládají se poklepáním na nedotykový displej, kdy senzor zaznamená specifický pohyb. Jde však o jednodušší modely, které nemají tolik funkcí. U řady Charge by toto řešení bylo zřejmě poněkud neohrabané. Je tak možné, že výrobce sáhne po dotykovém displeji. Tomu by napovídala i schopnost zobrazovat více odstínů, což obrazovka předchozího modelu neuměla.

Fotografie dále nabízejí pohled na hned několik různých barevných verzí a výměnných pásků, což je pro značku běžné. Evidentně bude k dispozici i varianta s látkovým páskem, který se v této podobě představil u hodinek Versa. Zajímavější je však záběr spodní strany náramku, na níž vidíme vylepšený snímač srdečního tepu. Napájecí konektory vypadají téměř identicky jako u minulé generace, avšak na kompatibilitu se starší nabíječkou bychom si příliš nesázeli. U Fitbitu bohužel zpravidla platí, že co model, to jiná kolébka.

Recenze Fitbit Charge 2: Chytrý náramek, který vás udrží v kondici

Datum představení a přesné parametry ještě známy nejsou. Současný model ale byl představen na IFA 2016 a je dost možné, že nástupce bude uveden na letošním ročníku stejné akce. IFA 2018 se koná v Berlíně na přelomu srpna a září.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).