Domů » Bleskovky » Finská vláda se zlobí na Microsoft: Porušením slibů způsobil ekonomickou stagnaci země

Finská vláda se zlobí na Microsoft: Porušením slibů způsobil ekonomickou stagnaci země

Microsoft v týdnu ohlásil další vlnu propouštění, která se z velké části týká zaměstnanců bývalé mobilní divize Nokie ve Finsku (více informací). Tímto krokem si ovšem rozhněval finskou vládu, konkrétně ministra financí Alexandera Stubba; důvodem jeho hněvu je porušení většiny slibů, které Microsoft učinil při převzetí mobilní části Nokie.

elop-ballmer

Microsoft před dvěma lety přislíbil, že výzkum a vývoj smartphonů bude soustředěn do Finska, a navíc zde bude vybudováno velké datové centrum za 250 milionů eur. Situace se ale vyvinula zcela jinak, datové centrum dodnes nestojí a mobilní divize Microsoftu prakticky končí. Bohužel tento krok údajně vede podle Stubba k ekonomické stagnaci země, země ztrácí technologický vliv a v dotčených oborech není dostatek míst pro propuštěné zaměstnance.

Drobnou útěchou může být návrat domácí Nokie do byznysu se smartphony, který bude realizován skrze nově založenou finskou společnost HMD Global Oy. Jakou měrou ale bude zapojena to vývoje smartphonů a tabletů, které budou nakonec vyráběny v Číně (více informací), je zatím nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
56 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments