Domů » Bleskovky » Microsoft se zbavuje zbytků mobilní divize: Propouští 1850 lidí a odepisuje 950 milionů dolarů

Microsoft se zbavuje zbytků mobilní divize: Propouští 1850 lidí a odepisuje 950 milionů dolarů

Microsoft pod vedením Satya Nadelly loni odstartoval velkou restrukturalizaci, jejímž cílem bylo (a stále je) zbavit se mobilní divize, kterou před dvěma lety draze získal od finské Nokie. Na tento nákup nebudou redmonští vzpomínat v dobrém – prakticky celá akvizice byla loni odepsána z účetnictví a o své místo přišla v několika vlnách spousta zaměstnanců. V minulém týdnu se Microsoft zbavil výroby hloupých telefonů značky Nokia a „přeposlal“ 4 500 svých zaměstnanců čínskému Foxconnu a jeho dceřiným firmám; nyní dochází k dalším škrtům míst a finančních prostředků.

microsoft

O své místo přijde celkem 1 850 lidí, z toho 1 350 v ústředí ve finském Espoo, kde docházelo k návrhům telefonů značky Lumia. Veškeré indicie nasvědčují, že s touto řadou Microsoft definitivně skončil, a s ní ukončil prakticky celou činnost své mobilní divize. Náklady na další vlnu restrukturalizace mají činit 950 milionů dolarů (z toho 200 milionů na odstupné), o které Microsoft v příštích finančních výsledcích sníží svoji hodnotu.

RIP-lumia-windows-phone

Microsoft s mobilním byznysem nekončí úplně, i když v letošním roce pro něj není prioritou. Stále bude pokračovat vývoj Windows 10 Mobile, avšak vývoj a produkce hardwaru již bude záviset na partnerech Microsoftu. Výjimkou budou prémiové telefony řady Surface, které však přijdou na začátku příštího roku; do té doby můžeme od tržního podílu mobilních Windows očekávat pouze nekontrolovatelný pád do hlubiny.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
141 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments