Domů » Bleskovky » Facebook měsíčně používá 1,8 miliardy uživatelů. Zisky raketově rostly

Facebook měsíčně používá 1,8 miliardy uživatelů. Zisky raketově rostly

Mark Zuckerberg může slavit. Facebook předčil veškerá očekávání a zisk firmy ve třetím kvartále meziročně vzrostl skoro o trojnásobek. Ještě před rokem činil čistý zisk Facebooku „jen“ 891 milionů dolarů (přibližně 21,4 miliardy korun), nyní je zisk téměř třikrát větší a činí 2,37 miliardy dolarů (přibližně 57,7 miliardy korun). Zároveň se hlava Facebooku pochlubila, že počet lidí, kteří využívají jeho sociální síť alespoň jednou za měsíc, se v září vyšplhal na 1,79 miliardy. Zajímavé je, že až 90 % všech těchto lidí se k síti připojuje chytrými telefony či tablety.

Facebook provozuje i další služby – Instagram má aktuálně 1 miliardu aktivních uživatelů Messengeru a stejný počet uživatelů používá WhatsApp. Přes 500 milionů „aktivních duší“ má každý měsíc Instagram. A nedávno spuštěné Instagram Stories (konkurence pro SnapChatu) denně využívá přes 100 milionů lidí.

Velké plány s videem

Většinu tržeb Facebooku mají na starosti zejména reklamy a pro firmu je důležité udržet zájem inzerentů. Trefou do černého bylo představení 15sekundových videí, která můžou uživatelé sdílet na sociální síti Instagram – Zuckerberg se pochlubil, že tuto funkci používá denně více jak 100 milionů uživatelů. Dobře se vede i živým vysíláním – od května se počet uživatelů zčtyřnásobil.

facebook-money

Facebook se poslední dobou více soustředí na videa, protože mu nabízejí daleko větší flexibilitu, generují větší zisky a zároveň se tím snaží konkurovat službě YouTube od Googlu. A očividně se to vyplácí, Facebook se údajně na videoobsah ještě více zaměří a bude možnosti inzerce stále vylepšovat. Na druhou stranu, analytici předpokládají, že se příští rok bude firma potýkat s nedostatkem místa pro reklamu. Na jednu webovou stránku se jednoduše vše nevejde.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

4 komentářů

 1. 1,8 uživatelů? nebo bylo použito 1,8 účtů? uživatel může mít xxx účtů a nejen to měřili to jako sledování videa s automatickým přehráváním ?…

  • ano všechno jsou to falešné účty Zuckerberga. Ve skutečnosti Facebook nikdo nepoužívá.

   • Tak ten provar s vylhanou statistikou videa na FB byl o desítkách procent a to je dost. Jak pak nim má člověk věřit tohle?

    Jo je stejné jak MS stavěl oblíbenost OS na statistice prodeje OS. Jneže bylo tam tisíce až desítky sisíc OEM licencí pro vyrobce … …tedy licence které nikdo nepoužil.

   • Ved prave, aj android ma vo svojom store nekonecne vela aplikacii a z toho je pouzitelnych tak maximalne 5%.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).