Domů » Bleskovky » Facebook má velký problém. Jeho zaměstnanci měli přístup k nešifrovaným heslům uživatelů

Facebook má velký problém. Jeho zaměstnanci měli přístup k nešifrovaným heslům uživatelů

Facebook v poslední době stíhá jeden problém za druhým, ten nejnovější je navíc o to závažnější, že se může týkat i vás. Podle zjištění bezpečnostního experta Briana Krebse ze serveru Krebs on Security mělo zhruba 20 tisíc zaměstnanců Facebooku přístup k heslům uživatelů ve zcela nezabezpečené podobě.

Facebook má velký problém. Jeho zaměstnanci měli přístup k nešifrovaným heslům uživatelů
Facebook má velký problém. Jeho zaměstnanci měli přístup k nešifrovaným heslům uživatelů

Facebook problém potvrdil

Krebs tvrdí, že na interních serverech Facebooku ležela volně přístupná databáze 200 – 600 milionů hesel v prostém textu, první záznamy se datují k roku 2012. Většina z hesel pochází z aplikace Facebook Lite, desítky milionů od ostatních uživatelů sociální sítě, a zhruba deset tisíc hesel „uniklo“ z Instagramu.

Facebook už celý bezpečnostní problém potvrdil
Facebook už celý bezpečnostní problém potvrdil

Závažnost tohoto zjištění podtrhuje fakt, že Facebook toto pochybení potvrdil a zahájil vyšetřování, jak k němu mohlo dojít. Facebook ale zároveň tvrdí, že byl problém již vyřešen a že k žádnému zneužití hesel nedošlo. Zpráva analytické agentury tvrdí, že v databázi prý alespoň jednou vyhledávalo minimálně 2 tisíce zaměstnanců, není však jasné, za jakým účelem. Uživatelé ani nebudou vyzývání ke změně hesla, byť preventivně je Facebook upozorní, že se jich problém týkal.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tedy
Uživatel
Tedy

Tak tohle je další velký PR..r této společnosti, sami mají máslo na hlavě ale cenzuruji cokoliv kdykoliv a kdekoliv i v tajných skupinach jak divi….ze slidi v soukromych konverzacích uzivatelu po chatu tedy v msngr se vi také dlouho. Nekde byl clanek ze nejde na prvním miste o cenzuru a le ze to delaji kvůli penezum (prekvapive) vic bližšího uz nevim ,cetl jsem jen titulek. Na této siti jsem nastesti po sesti letech asi ukoncil 5 února sve pusobeni definitivne a podle mailu k 7, březnu došlo k trvalému odstraneni naprosto vsehi Není to ani tak vluli tomuto ale celku…ta… Číst vice »

Tedy
Uživatel
Tedy

A ty reci jak je bozsky MARK barvoslepy udsajne a vidi pouze modrou…mozne to je neznam ho osobne a co je na tom pravdy nevim.
Ja vime jen to ze ta modra barva spolu s „modrou“ slozkou kterou dispunuji dnesni LED podvetlujici LCD panely, ma nepriznivy vliv na spanek, takze vsadim voty na to, ze je to tak schvalne, člověka u site dele udrzi a tzn. vetsi prijem z reklamy.