Domů » Bleskovky » Facebook i Instagram se potýkají s výpadky. O DDoS útok se nejedná

Facebook i Instagram se potýkají s výpadky. O DDoS útok se nejedná

Facebook se v posledních hodinách potýká s výraznými výpadky. Stejné problémy hlásí také uživatelé Messengeru a Instagramu. Podle výpovědí se některým lidem nedaří tyto sociální sítě vůbec otevřít, jiným se pro změnu načítají stránky velmi pomalu a není na nich možné sdílet žádné příspěvky. Výrazně zvýšený počet pádů sociálních sítí eviduje také web DownDetector, kde mohou uživatelé nefunkční stránky nahlašovat.

V současné době není jasné, co výpadky způsobuje. Oficiální twitterový účet Facebooku zveřejnil sérii příspěvků, ve kterých uživatele ujišťuje, že se v žádném případě nejedná o DDoS útok. „Jsme si vědomi, že se někteří lidé nemohou dostat na sociální sítě z rodiny Facebooku. Pracujeme na co nejrychlejším řešení,“ píše se dále v jednom z tweetů.

Aktualizováno v 10:30: za výpadkem údajně stály problémy s databází, které zapříčinily přetížení serverů výše zmíněných služeb. Dnes v ranních hodinách se již vše vrátilo do normálního stavu.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

5 komentářů

  1. Problém se týká také whatsapp. Nejdou posílat fotky, a nebo jen s obtížemi.

  2. To bude sebevražd.. pro závisláky na facebooku a instagramu :-D

  3. nejde mi facebook

  4. Vecer mi nefungoval Facebook ani Instagram, tak som sa rozpraval s rodinou. Vypada to, ze su to celkom fajn ludia.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).