Domů » Bleskovky » Facebook chce konkurovat Zoomu. Messenger Room zvládne až 50 lidí

Facebook chce konkurovat Zoomu. Messenger Room zvládne až 50 lidí

Doba koronavirová vyhnala spoustu obyvatel této planety do domácí karantény, a velká část mezilidské komunikace se rázem přemístila na web. Z toho těží služby jako Microsoft Teams, Hangouts Google Meet či Zoom, brzy se bude chtít přidat i Facebook se svojí novou službou Messenger Room.

Facebook Messenger Rooms official video

Messenger Room: až 50 lidí v jedné konferenci

Aplikace Messenger zvládá videochat už nyní, avšak je omezen počtem účastníků a vyžaduje, aby každý z nich měl účet na Facebooku. Messenger Room je v těchto ohledech benevolentnější – zvládne v rámci jedné videokonference naráz propojit až padesátku lidí bez jakéhokoliv časového omezení a nebude vyžadovat založený účet; stačí jen kliknout na odkaz zaslaný některým z účastníků konverzace.

messenger room 1

Messenger Room bude možné využít jak pro práci, tak i pro zábavu; Facebook do služby propašoval spoustu AR efektů (zaječí ouška, 360° pozadí…), které si uživatelé budou moci v rámci aplikace Messenger aktivovat. Room půjde vytvořit nejen z Messengeru, ale i ze služeb Instagram Direct, Portal a WhatsApp.

messenger room 2

Facebook má v plánu Messenger Room spustit v nadcházejícím týdnu v několika zemích, zbytek světa se má připojit v dalších týdnech poté. Bohužel seznamy zemí v jednotlivých vlnách zatím neznáme.

WhatsApp propojí až 8 lidí

K nám by mohla o něco dříve dorazit podobná funkce v rámci aplikace WhatsApp. Ten aktuálně umí propojit ve videokonferenci 4 účastníky, brzy se tento počet rozroste na 8. Výhodou tohoto řešení je end-to-end šifrování.

whatsapp

Ani v tomto případě však neznáme termín spuštění.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).