Domů » Bleskovky » Facebook a Instagram dostanou funkci, která vás zbaví závislosti

Facebook a Instagram dostanou funkci, která vás zbaví závislosti

Máte dojem, že jste závislí na sociálních sítích? Facebook a Instagram vám to řeknou. Představují totiž novou sadu funkcí, které budou sledovat čas, který trávíte na Facebooku a Instagramu. Váš čas na Facebooku Vaše aktivita jsou nové nástroje, ve kterých lze nastavit denní limity pro používání, stejně jako omezení notifikací po určitou dobu. Oba jsou navrženy tak, aby vás postupně zbavovali závislosti na sociálních sítích.

Facebook chce bojovat se závislostí. Z přehledu se dozvíte, kolik času na něm trávíte

Nový ovládací panel bude k dispozici pro všechny uživatele na světe během několika týdnů. Výjimku tvoří pouze jediné procento uživatelů, jež byli vybrání jako testovací skupina pro srovnání.

FBINSTA

Pokud se chcete podívat, zda máte již funkce aktivní, stačí se přihlásit do aplikace Facebook a pod hlavní nabídkou najděte položku Váš čas na Facebooku (Your time on Facebook). Podobně v případě Instagramu najdete položku s názvem Vaše aktivita (Your activity).

Jak můžete vidět, ovládací panel vám zobrazuje čas strávený prohlížením Facebooku a Instagramu. Sami si také můžete nastavit denní limit.  Po vyčerpání takového limitu budete upozorněni, ale můžete samozřejmě pokračovat.

Instagram má novou funkci. Práskne vám, kdo z přátel je online

Podle prohlášení Facebooku se jedná pouze o nástroj, jež uživatelům pomůže zjistit, kolik času skutečně na sociálních sítích tráví. Následně jim může pomoci k omezení a jinému využití času během dne. Funkci tak zpřístupnili i přesto, že to pravděpodobně povede k nižší návštěvnosti.

fbinsta

Facebook i Instagram se již delší dobu potýkají s kritickými názory, které tvrdí, že na sebe strhávají příliš mnoho pozornosti a nutí tak uživatele být neustále online.

Mohlo by se hodit:

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

2 komentářů

  1. A kdo to chce? To je jako když narkomanovi seberete fet nabo alkoholikovi chlast. Závislák se své drogy nevzdá.

  2. dobrovolně to bude používat každej BFU? Asi ne co? Místo vymejšlení další zbytečnosti by se měli soudruzi v FB soustředit na optimalizace. Vyházet zbytečnosti zavést individualizaci aby člověk mohl vyházet to oč ani trochu nestojí a hned by bylo na fb příjemněji. A mobilní aplikace by neměla 1gb.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).