Domů » Bleskovky » Facebook chce bojovat se závislostí. Z přehledu se dozvíte, kolik času na něm trávíte

Facebook chce bojovat se závislostí. Z přehledu se dozvíte, kolik času na něm trávíte

Jednou z velkých novinek chystaných systémů Android P a iOS 12 je získání přehledu, kolik času trávíte v jednotlivých aplikacích s možností upozornění na překročení vámi nastavené doby. Google a Apple takto chtějí bojovat se závislostí uživatelů na mobilních zařízeních, přičemž prvním krokem v této cestě má být uvědomění.

Podobnou funkci chystá i Facebook, chystaná funkce „Your Time on Facebook“ má dát uživateli přehled, kolik minut denně na modré síti strávil; i zde bude možné nastavit zasílání upozornění po překročení předem zadaného času. Na rozdíl systémového řešení v Androidu a iOS se z této funkce dozvíte celkový čas strávený na Facebooku nezávisle na zařízení.

Nová funkce je již obsažena v kódu aplikace, kdy dojde k jejímu veřejnému vypuštění, je zatím neznámé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Mě tohle trochu připomíná boj tabákových firem proti kouření. Stejně jako Facebook je rád, když ho používá co nejvíc lidí (a v tomto případě i na něm tráví co nejvíce času, protože se tím stihne zobrazit více reklam), jsou samozřejmě logicky tabákové firmy rády, když jejich lidé kouří, a to ideálně s vybudováním závislosti.

    Obojí to má jeden problém: Ze strany veřejnosti je slyšet tlak, že je s tím něco potřeba dělat, a tak tyto firmy musí najednou začít dělat, jak jsou hrozně společensky odpovědné a jak jim na (duševním) zdraví svých zákazníků hrozně záleží. Kecy, těm záleží hlavně na tom, aby si co nejvíce vydělali.

    • jj systemom – kontrolujeme kolko to pouzivate – takze si viete pozriet ci nieste zavisly – a kedze si to viete kontrolovat – nemusite sa nicoho bat – a pouzivat kolko sa vam zachce -> chod na zaciatok vety

  2. Řekl bych, že je tu snaha udržet vás ve službě jen určitý čas a né 20 hodin denně. Což je dnes vynikající, ale do budoucna sebezničující.
    Lidi se mohou chovat od extrému do extrému, takže postupně na službě budou trávit veškerý čas a potom přijde někdo, kdo jim řekne správně, že je to špatné a oni ho vyslechnou. V tom momentu mohou hromadně otevřít oči a migrovat jinam nebo službu skokově omezit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).