Evleaks představuje Huawei P20 Lite: máme fotografii i všechny důležité parametry

Huawei na konci tohoto měsíce představí novou modelovou řadu smartphonů P20. Bude obsahovat celkem tři modely – P20, P20 Plus (Pro) a P20 Lite. První a druhý jmenovaný jsme již měli možnost spatřit v předchozích únicích, nyní se můžeme podívat na model Lite.

Huawei P20 Lite bude se svými vybavenějšími sourozenci sdílet podstatnou část designu – také dostane protáhlý displej s výřezem při horní straně, oproti klasickému modelu P20 však pod ním nebude umístěna čtečka otisků prstů; ta v tomto případě najde umístění na zádech. Až na čtečku budou záda vypadat stejně jako u Huawei P20, tři čočky fotoaparátu dostane pouze nejvybavenější model Plus (Pro). I v případě modelu Lite však má být pod fotoaparátem v konfiguraci 16 + 16 Mpx podepsaná společnost Leica.Nepřehlédněte

Huawei P20 Pro: takto má vypadat nejvybavenější model s tříčočkovým fotoaparátem

Podle @evleaks bude mít displej Huawei P20 Lite v diagonále 5,6″ a netradiční rozlišení 1 080 × 2 250 pixelů. Telefon má pohánět Android 8.0 Oreo, který bude hnát kupředu čipset Kirin 659 spárovaný se 4 GB RAM. Pro ukládání dat má sloužit 64GB paměť, akumulátor má mít kapacitu 3 520 mAh.

K představení všech tří nových modelů řady Huawei P20 dojde 27. března v Paříži.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku