Domů » Bleskovky » Huawei P20 Pro: takto má vypadat nejvybavenější model s tříčočkovým fotoaparátem

Huawei P20 Pro: takto má vypadat nejvybavenější model s tříčočkovým fotoaparátem

Společnost Huawei v upoutávkách na akci, kterou chystá na 27. března, láká na třičočkový fotoaparát. Ten však podle posledních informací nedostane řadový vlajkový smartphone Huawei P20, ale pouze jeho vybavenější verze s přídomkem Plus (nebo Pro). Design zad obou telefonů znázorňují následující rendery.

Záda Huawei P20 Plus (Pro) mají vypadat stejně jako u jeho menšího brášky s jedním rozdílem – duální fotoaparát v oválném fotomodulu má doprovodit ještě jedna čočka umístěná samostatně pod něj. Nutno podotknout, že tento design odhalil před dvěma týdny @OnLeaks, ten však počítal s trojčočkovým fotoaparátem i u klasického modelu.

Huawei P20 a P20 Plus na 3D renderech: displej s výřezem a tři fotoaparáty na zádech

Oba telefony budou podobně vypadat i z přední strany, kterou má v obou případech vyplňovat displej s „vykousnutou“ horní hranou.

Zarážející je chybějící čtečka otisků prstů u vybavenějšího modelu – umístí ji výrobce přímo do displeje nebo vsadí na jinou technologii biometrického ověřování uživatele? To vše se dozvíme 27. března v Paříži.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Mám za to že tam dají něco na způsob FaceID ale pokud by chtěli zaexperimentovat se čtečkou v displeji tak tím lépe.

    • Něco na způsob FaceID (resp. TrueDepth camera) ukazovali jen jako technologické demo, to se nemohlo dostat do telefonu, na kterém makají rok-dva zpětně.

    • Tak co jiného by tam teda dali když všichni se bojí čtečky v displeji a tenhle třífoťákový model ji na zádech nemá.

    • Nehovořilo se u Huaweie o nějaké dotykové ploše na straně místo Volume? Mohla by sloužit i jako čtečka.

    • Netuším, ale jsem zvědav co tam teda dají :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).