Domů » Bleskovky » Huawei P20 a P20 Plus na 3D renderech: displej s výřezem a tři fotoaparáty na zádech

Huawei P20 a P20 Plus na 3D renderech: displej s výřezem a tři fotoaparáty na zádech

Společnost Huawei v březnu představí tři nové smartphony – P20, P20 Plus a P20 Lite. Poslední jmenovaný jsme mohli o víkendu vidět na prvních fotografiích, první dva si zase můžeme prohlédnout na neoficiálních 3D renderech od dvojce @OnLeaks a @TigerMobiles, založených na schématech pro výrobce příslušenství.

Huawei P20

Společným jmenovatelem pro celou generaci má být prostorný širokoúhlý displej táhnoucí se přes velkou část přední strany, nahoře zakončený výřezem á la iPhone X nebo Essential Phone.

Ve výřezu se má nacházet reproduktor a čelní kamerka, naopak do poměrně tenké brady se výrobci údajně podaří napasovat čtečku otisků prstů.

Huawei P20 Leaked 3D Render

Samotný displej má mít úhlopříčku okolo 5,7″, samotný telefon se má vejít do pouzdra s vnitřními rozměry 149 × 71,3 × 7,5 mm. Více než dva milimetry nad povrch zad má vystupovat fotomodul se dvěma vertikálně umístěnými čočkami hlavního fotoaparátu, pod nimi se pak má nacházet ještě třetí čočka a LED blesk.

Spodní strana telefonu bude domovem pro hlasitý reproduktor a USB-C konektor, 3,5mm jack bude údajně chybět – kruhové kolečko na horní straně má prý patřit spíše infraportu pro ovládání domácích spotřebičů.

Huawei P20 Plus

Stejný popis de facto platí i pro model Plus, který má mít pouze větší displej s úhlopříčkou okolo 6 palců, a tím i větší rozměry 155,3 × 74,2 × 7,7 mm (u fotoaparátu 9,8 mm).

Výřez v displeji i trojice fotoaparátů mají být totožné, chybět však může čtečka otisků prstů – Huawei údajně podle @OnLeaks testoval více prototypů, některé ji měly, jiné ne (možná byla v displeji?). Jak tedy bude nakonec vypadat autentizace uživatele u tohoto modelu, zatím nevíme. Stejný příběh se ostatně může týkat i klasické „pé dvacítky“.

Huawei P20 Plus Leaked 3D Render

Huawei P20 Lite

Pro doplnění přidáváme i rendery modelu Lite, který má být rovněž vybaven displejem s výřezem při horní straně, jeho úhlopříčka má být zhruba 5,7″, rozměry telefonu pak 148,8 × 71,2 × 8 mm.

Fotomodul se dvěma čočkami má vystupovat nad záda 1,1 mm, třetí čočku tento model nedostane, zato má být na zády osazen čtečkou otisků prstů.

Huawei P20 Lite Leaked 3D Renders Show Off Camera Setup and Notched Screen

Na kompletní galerii renderů všech tří modelů se můžete podívat na těchto stránkách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Společnost Huawei přiveze na barcelonský veletrh MWC tři smartphony – P20, P20 Plus a P20 Lite.
    Kubo, opravte si to. Na MWC nebude ani jeden tento telefon, vždyť pár článků nazpět mate oficiální článek o pozvánce do Paříže na představení P20 family, tak přece nebudou měsíc před tím slavnostně uvádět tyto telephony v Barce aby pak v Paříži představili to same…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).