Domů » Bleskovky » Essential Phone vyprodán, další už se vyrábět nebudou

Essential Phone vyprodán, další už se vyrábět nebudou

Essential Phone byl ambiciózní telefon, který však na přeplněném mobilním trhu nedokázal prorazit. Prodalo se ho pouze několik desítek tisíc kusů, a to i přes jeho originální design, modulární konstrukci a příkladnou softwarovou podporu – Essential Phone byl jeden z prvních smartphonů, který dostal aktualizaci na Android 9.0 Pie. Po roce a půl pouť tohoto zařízení oficiálně končí.

Zástupce společnosti potvrdil, že telefon s označením PH-1 je vyprodán, a již nebude znovu naskladňován. Firma pro něj bude nadále zajišťovat softwarovou podporu a prodávat oficiální příslušenství, soustředit se však bude zejména na vývoj příštího mobilního produktu. Ten podle předchozích spekulací nebude typickým smartphonem, ale jiným zařízením, které povýší umělou inteligenci na další úroveň.

Recenze Essential Phone: bezrámečková stylovka se šrámy na duši

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. „…soustředit se však bude zejména na vývoj příštího mobilního produktu. Ten podle předchozích spekulací nebude typickým smartphonem, ale jiným zařízením, které povýší umělou inteligenci na další úroveň.“

    UŽ NÉÉÉÉ PROSÍM :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).