Essential Phone vyprodán, další už se vyrábět nebudou

Essential Phone byl ambiciózní telefon, který však na přeplněném mobilním trhu nedokázal prorazit. Prodalo se ho pouze několik desítek tisíc kusů, a to i přes jeho originální design, modulární konstrukci a příkladnou softwarovou podporu – Essential Phone byl jeden z prvních smartphonů, který dostal aktualizaci na Android 9.0 Pie. Po roce a půl pouť tohoto zařízení oficiálně končí.

Zástupce společnosti potvrdil, že telefon s označením PH-1 je vyprodán, a již nebude znovu naskladňován. Firma pro něj bude nadále zajišťovat softwarovou podporu a prodávat oficiální příslušenství, soustředit se však bude zejména na vývoj příštího mobilního produktu. Ten podle předchozích spekulací nebude typickým smartphonem, ale jiným zařízením, které povýší umělou inteligenci na další úroveň.Nepřehlédněte

Recenze Essential Phone: bezrámečková stylovka se šrámy na duši

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku