Essential Phone byl ambiciózní telefon, který však na přeplněném mobilním trhu nedokázal prorazit. Prodalo se ho pouze několik desítek tisíc kusů, a to i přes jeho originální design, modulární konstrukci a příkladnou softwarovou podporu – Essential Phone byl jeden z prvních smartphonů, který dostal aktualizaci na Android 9.0 Pie. Po roce a půl pouť tohoto zařízení oficiálně končí.
ℹ️ Stačí jeden klik! Přidejte si nás mezi mezi preferované weby, případně nás sledujte v Google Zprávách, nebo na Seznam.cz
Zástupce společnosti potvrdil, že telefon s označením PH-1 je vyprodán, a již nebude znovu naskladňován. Firma pro něj bude nadále zajišťovat softwarovou podporu a prodávat oficiální příslušenství, soustředit se však bude zejména na vývoj příštího mobilního produktu. Ten podle předchozích spekulací nebude typickým smartphonem, ale jiným zařízením, které povýší umělou inteligenci na další úroveň.





