Domů » Bleskovky » Essential Phone dostane nástupce. Má být jiný, než ostatní smartphony dneška

Essential Phone dostane nástupce. Má být jiný, než ostatní smartphony dneška

Být úspěšným výrobcem smartphonů je v dnešní době velmi těžký úkol, který zvládá pouze hrstka firem. Začínat v tomto odvětví zcela od nuly lze považovat za ekonomickou sebevraždu, což si v loňské roce ověřil i otec Androidu Andy Rubin se svým smartphonem Essential Phone PH-1. Přestože toto zařízení přineslo několik zajímavých vychytávek, u spotřebitelů zcela propadlo a prodalo se ho pouze pár desítek tisíc kusů. Andy Rubin se ale nevzdává.

Essential Phone 2 i chytrý reproduktor zrušen

Vývojové oddělení jeho společnosti Essential Inc. pracuje na plné obrátky, avšak zlatý grál pro spotřebitele zatím nenachází. Ve vývoji byl údajně nástupce prvního Essential Phonu, avšak jeho vývoj byl ukončen, neboť se prý nijak výrazně neodlišoval od konkurenčních smartphonů, kterými je trh zaplaven. Firma také pracovala na chytrém reproduktoru, ale i jeho vývoj prý byl ukončen. Nyní je v přípravách něco zcela nového.

Virtuální kopie uživatele, která pracuje autonomně

Server Bloomberg uvádí, že se jedná o nový typ mobilního zařízení, které se vzhledově příliš současným smartphonům nepodobá. Údajně má malou obrazovku a očekává se, že většina příkazů bude zadávána hlasovými pokyny, které bude zpracovávat umělá inteligence. Toto zařízení má samo o sobě přidávat události a schůzky do kalendáře, odpovídat na textové zprávy a emaily, apod. Chybět však nemá ani funkce klasického telefonování.

Recenze Essential Phone: bezrámečková stylovka se šrámy na duši

V loňském roce Andy Rubin v rozhovoru pro Bloomberg uvedl, že by se chtěl dostat do bodu, kdy bude telefon pouze důvěryhodnou virtuální obdobou svého uživatele. Bude pracovat víceméně autonomně, aby měl jeho majitel více času na užívání života bez nutnosti neustále kontrolovat displej svého zařízení. Tím by se mohl vyřešit problém čím dál častěji se objevující závislosti na smartphonech.

Hardwarové parametry Essential Phone PH-1
Systém: Android 7.1
Rozměry: 141,5 x 71,1 x 7,8 mm, Hmotnost: 185 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 835, octa-core, 4x 2,45 GHz + 4x 1,9 GHz
RAM: 4 GB, Interní paměť: 128 GB, Pam. karta:
Displej: LTPS LCD, 5,71", Quad HD, 1312 × 2560 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 Mpx, f/2.2, 4K video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3040 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Podle informací Bloombergu by mohl být prototyp tohoto komunikátoru hotový již koncem tohoto roku, aby jej mohla firma Essential Inc. demonstrovat před partnery na lednovém veletrhu CES v Las Vegas.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

  1. To bude zas propadák;-D

  2. Třeba ukážou něco jiného než výřezobradonudloidní haldu se čtečkou na zádech co dělají ti ostatní i když nudle to bude 100% určitě :-D

    • Ve sve dobe to byl dost unikatni telefon a do dnes bych rekl, ze jeden z nejlepe vypadajicich..

    • Naprostý souhlas. Ono už užití titanu a keramiky dělá samo o sobě kvalitní design.

  3. Počkám, jak se k záležitosti vyjádří zdejší odborník UNI, a pak si udělám obrázek.

  4. 185 gr jdete do prdeIe stačí mi nechutná váha u Honor 7x nedá se na tom sledovat video v posteli

  5. A na čem si zahraju hry na záchodě?????

  6. Neee :D Ať už se na to Rubin vykašle a radši se věnuje třeba chytrým květináčům nebo čemukoliv jinému, to mu půjde lépe… možná :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).