Domů » Bleskovky » Elektrický tahač Tesla Semi přijede na konci října, mezitím mu roste konkurence

Elektrický tahač Tesla Semi přijede na konci října, mezitím mu roste konkurence

Připravovaný elektrický tahač od společnosti Tesla, který má nabídnout dojezd až 480 kilometrů, zná své datum představení. Odhalení je naplánováno na 26. října v Kalifornii, jak informoval spoluzakladatel společnosti Elon Musk na svém Twitteru.

Téměř dva měsíce před premiérou Tesla Semi byl představen i další elektrický tahač od výrobce Cummis, kterému říká AEOS. Jedná se o 18 tun těžký stroj, který dokáže utáhnout náklad o hmotnosti téměř 20 tun. Jeho provedení může být čistě elektrické, kdy se 140 kWh baterií ujede 160 kilometrů, nebo je možné kombinovat elektřinu a naftu, kdy se dojezd zvýší na 480 kilometrů, tedy stejnou hodnotu, jako chystaná, čiště elektrická, Tesla Semi.

 

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Diskuze k článku

  1. Ví někdo s kterým světovým výrobcem NA Teska motorek spolupracuje?
    Osobně se domnívám že samotný vůz jim dodá nějaká přední značka v USA MACK,Peterbilt,Kenwort atd. nebo pro evropský trh DAF,MB,Iveco,MAN,Scania a Tesla dodá kompletní el. výzbroj.
    Dělá se to často u trolejbusů,souprava lokomotiv.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).