Domů » Bleskovky » Dvě skvělé novinky v Androidu Q: nahrávání obrazovky a desktopový režim

Dvě skvělé novinky v Androidu Q: nahrávání obrazovky a desktopový režim

Google včera vydal první testovací verzi systému Android Q a odhalil novinky v ní obsažené. Dá se předpokládat, že v příštích beta verzích budou nové funkce nadále přibývat, některé z nich jsou v experimentální podobě přítomné již nyní.

image1

Android Q nabídne nahrávání obrazovky

Android Q například obsahuje funkci nahrávání dění na obrazovce, je však nutné ji dohledat ve vývojářských nástrojích:

Settings -> System -> Advanced -> Developer Options -> Feature Flags, a zde aktivovat settings_screenrecord_long_press.

Nahrávání obrazovky lze pak aktivovat stiskem zamykacího tlačítka a dlouhým stiskem tlačítka pro tvorbu screenshotů. Na výběr je také možný záznam současného hlasového doprovodu a zobrazování jednotlivých dotyků obrazovky. Jak to funguje, se můžete podívat v následujícím videu v čase 7:30.

Desktopový režim v Androidu Q

Další skrytou novinkou v Androidu Q je nativní podpora desktopového režimu, kterou objevili členové fóra XDA Developers. Po připojení telefonu s Androidem Q k externímu zobrazovači má dojít k přepnutí prostředí s možností práce v oknech.

android q desktop

Okna lze přesouvat a měnit jim velikost, na plochu je možné přidávat zástupce oblíbených aplikací. Zbytek prostředí je stejný jako na telefonu, včetně horního stavového řádku a spodního pilulkového tlačítka. Desktopový režim je možné aktivovat pouze v emulátoru s pomocí příkazu:

„adb shell am start -n http://com.android.launcher3/com.android.launcher3.SecondaryDisplayLauncher“

Android Q Desktop Mode 3

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *