Zdroj: Tecno

Do Česka přichází telefony značky Tecno. Tyto tři modely stojí za pozornost

  • Na začátek si Číňané přichystali hned pětici smartphonů
  • Za zmínku stojí zejména tři z nich, ale ne všechny disponují NFC konektivitou
  • Nejlevnější vyjde na 2 999 Kč, naopak ten nejlépe vybavený na 8 999 Kč

Tecno pochází z čínského Šen-čenu a vzniklo relativně nedávno, v roce 2006. Spadá pod holding Transsion, jenž provozuje ještě značky Itel a Infinix. Za cíl si dává zpřístupnit nejlepší současné technologie ve stylově navržených, inteligentních produktech.

Hned na úvod svého působení v České republice výrobce přiváží pět telefonů: tři z nižší série Spark a dva prémiovější Camon. Které exotické kousky z jeho portfolia byste neměli minout?

Tecno Spark 8

Nejméně náročné zákazníky bude zajímat Spark 8. Po designové stránce se podobá Redmi 10A, protože upoutá velkým fotomodulem a displejovým výřezem ve tvaru kapky. Pozoruhodné je i motto výrobce „Stop at Nothing“ (anglicky “Nezastav se před ničím“) uvedené přímo na zádech. Obdobnou filozofii vyznává i Realme, avšak odezva spotřebitelů není vždy pozitivní. Z barev bude dostupná tyrkysová a modrá.

tecno spark 8
Čtečka otisků prstů leží nebývale vysoko

Výbava čítá 6,5″ IPS displej s rozlišením 720 × 1 600 pixelů a 60Hz frekvencí, 5000mAh akumulátor, čipset Helio P22 od MediaTeku, 4 GB RAM a 64GB úložiště. Fotovýbava sestává z 16Mpx hlavního, 2Mpx doplňkového a 8Mpx selfie fotoaparátu. Zamrzí starší Android 11. Cena byla stanovena na 2 999 Kč včetně DPH.

Tecno Spark 8 Pro

Z názvu Spark 8 Pro lze vyčíst, že jde o vylepšenou variantu modelu Spark 8. Vzhledem si jsou oba podobné, přibyl ale jeden fotosnímač a čtečka otisků prstů se přesunula na pravý bok. Značných změn doznala výbava: obrazovka typu IPS LCD s rozlišením 1 080 × 2 460 pixelů a frekvencí stále pouze 60 Hz má 6,8 palců a baterie kapacitu 5000mAh, tentokrát však s 33W nabíjením, čipovou sadou je MediaTek Helio G85, velikost RAM činí 4 GB a úložiště nabídne papírových 128 GB. I když pamětníky může zaujmout 3,5mm jack, žádný model Spark nedisponuje NFC čipem pro bezkontaktní platby.

tecno spark 8 pro
Spark 8 Pro zaujme žebrovaným motivem zad

Fotovýbavu Spark 8 Pro oproti základnímu modelu rozšiřuje o 48Mpx primární snímač a 2Mpx portrétní senzor, další 2Mpx doplňkový fotoaparát pracující s umělou inteligencí a 8Mpx selfie kamerka zůstávají. Za tento lépe vybavený kousek zaplatí zájemci 3 999 Kč. Volit lze mezi černou a tyrkysovou.

Tecno Camon 18 Premier

Nejlépe vybavený smartphone značky, který půjde v Česku pořídit, vyjde na 8 999 Kč. Co za takovou částku kupující obdrží? Konečně zde máme 120 Hz obrazovku typu AMOLED, která má 6,7″ úhlopříčku, přičemž rozlišení zůstalo Full HD+. Kapacita baterie klesla na 4 750 mAh, ovšem zůstalo svižné nabíjení výkonem 33 W.

tecno camon 18 premier 03
Vrcholný model Camon 18 Premier se podobá telefonu Oppo Reno 7

Největší změny můžeme vidět v oblasti výkonu a fotoaparátu. Roli řídicí jednotky tady zastává MediaTek Helio G96, RAM má kapacitu 8 GB a kapacita úložiště činí 256 GB. Ve výbavě konečně najdeme také NFC a dále Bluetooth, Wi-Fi 5 i GPS. Co se týče fotovýbavy, tu tvoří 64Mpx hlavní fotoaparát, 12Mpx ultra širokoúhlý s gimbalovou stabilizací a 8Mpx s až 5× optickým přiblížením. Čelní kamera dostala rozlišení 32 Mpx.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku