Další levné Xiaomi na cestě. Redmi 10A nabídne velkou baterii a neobvyklou čtečku otisků

xiaomi redmi 10a 02

Společnost Xiaomi by se dala označit za krále poměru ceny a výbavy. Její nejnovější levný model Redmi 10A, představený na samotném konci března, v této filozofii do značné míry pokračuje. Tento smartphone se aktuálně objevil v databázi benchmarku Geekbench. Známe tak jeho výbavu pro nasazení na globálním trhu, mimo jiné i na tom evropském.

Redmi 10A dostane čipovou sadu MediaTek Helio G25 s procesorem o maximálním taktu 2 GHz. Jde o navlas stejné řešení, s jakým je tento telefon nabízen na trzích v Číně a Indii. Jednu změnu oproti asijské variantě ale přece jen záznam v Geekbenchi odhalil – Redmi 10A dorazí do Evropy s 2 GB RAM, zatímco doma jej Xiaomi prodává s 3 či 4 GB RAM.

xiaomi redmi 10a geekbench
Záznam v databázi benchmarku Geekbench odhalil třeba 2GB operační paměť

Z další výbavy si zaslouží zmínku Android 11 s grafickou nástavbou MIUI 12.5 nebo 5000mAh baterie s žalostně pomalým 10W nabíjením pomocí microUSB. Dále tu máme LCD panel s rozlišením HD+ (720 × 1 600 pixelů), úhlopříčkou 6,53″ a kapkovitým výřezem, ve kterém se skrývá 5Mpx čelní kamerka. Kapacita úložiště potvrzena zatím nebyla, spekuluje se však o 32 GB.

Na zádech Redmi 10A najdeme rozměrný fotomodul s jedinou čočkou, která patří 13Mpx fotoaparátu s clonou f/2.2. Společnost mu zde dělá LED přisvícení a senzor pro autofokus. Ve zmíněném modulu je umístěna také čtečka otisků prstů, která tak leží nebývale vysoko.

A jak to bude po příchodu na starý kontinent s cenou? V Číně vyjde Redmi 10A na 669 jüanů, což po přepočtu odpovídá zhruba 2 800 Kč. V tuto chvíli však není jasné, kdy k nám novinka dorazí. Pravděpodobně se tak stane již brzy, jak potvrzuje i lákadlo na globálním twitterovém účtu Xiaomi, nejspíš ještě v prvním pololetí roku 2022.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku