Sledujte nás na YouTube

Microsoft Build 2017 pokračuje: dnešní tiskovka bude věnována Windows a smíšené realitě

Dnešním dnem pokračuje vývojářská konference Microsoft Build 2017, která byla včera v podvečer odstartována úvodní tiskovou konferencí. Microsoft se na ní věnoval zejména tématům pro vývojáře, dnes by si však měli na své přijít i běžní spotřebitelé. O půl šesté totiž začíná další tisková konference, jejímiž ústředními postavami budou Terry Myerson, Joe Belfiore a Alex Kipman.

build

Dozvědět bychom se tak měli nové informace o budoucnosti Windows 10, zejména o podzimním updatu Redstone 3 s novým grafickým prostředím Neon. Dále očekáváme několik slov o smíšené realitě a o personální asistentce Cortaně zabudované do rozličných zařízení, např. do reproduktoru Harman Kardon Invoke. Cortana by také měla být hlavní postavou prostředí HomeHub, které je určeno pro domácí asistenty s displejem, těmi se mohou stát nová jednoúčelová zařízení, nebo i standardní počítače. Podle serveru TheVerge má prostředí HomeHubu vypadat takto.

microsofthomehub

Během konference Build se Microsoft bude snažit přesvědčit vývojáře k tvorbě aplikací pro Windows a k plnění Windows Store, ať už novými univerzálními tituly, nebo alespoň těmi desktopovými převedenými projektem Centennial. Druhých jmenovaných je ve Store prozatím pouze 1000, což bude chtít Microsoft změnit; podle jeho slov je možné 2/3 z celkem 7 milionů aplikací, které kdy na Windows vznikly, převést do Windows Store bez jakýchkoliv změn. Některé aplikace, např. internetové prohlížeče, jsou ale zatíženy omezeními.

Plný obchod aplikací je totiž důležitým předpokladem pro úspěch nedávno představených Windows 10 S. Dnešní tisková konference začíná v 17:30, naladit si ji budete moci na stránkách Microsoftu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. juampi (neregistrovaný)

    Hardon Kardan Invoke = Harman Kardon Invoke

  2. Johny (neregistrovaný)

    V Microsoftu už jim dočista naprosto šíblo.

  3. tomas (neregistrovaný)

    Predava sa televízia s w10?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *