Microsoft Build 2017 pokračuje: dnešní tiskovka bude věnována Windows a smíšené realitě

Dnešním dnem pokračuje vývojářská konference Microsoft Build 2017, která byla včera v podvečer odstartována úvodní tiskovou konferencí. Microsoft se na ní věnoval zejména tématům pro vývojáře, dnes by si však měli na své přijít i běžní spotřebitelé. O půl šesté totiž začíná další tisková konference, jejímiž ústředními postavami budou Terry Myerson, Joe Belfiore a Alex Kipman.

build

Dozvědět bychom se tak měli nové informace o budoucnosti Windows 10, zejména o podzimním updatu Redstone 3 s novým grafickým prostředím Neon. Dále očekáváme několik slov o smíšené realitě a o personální asistentce Cortaně zabudované do rozličných zařízení, např. do reproduktoru Harman Kardon Invoke. Cortana by také měla být hlavní postavou prostředí HomeHub, které je určeno pro domácí asistenty s displejem, těmi se mohou stát nová jednoúčelová zařízení, nebo i standardní počítače. Podle serveru TheVerge má prostředí HomeHubu vypadat takto.

Během konference Build se Microsoft bude snažit přesvědčit vývojáře k tvorbě aplikací pro Windows a k plnění Windows Store, ať už novými univerzálními tituly, nebo alespoň těmi desktopovými převedenými projektem Centennial. Druhých jmenovaných je ve Store prozatím pouze 1000, což bude chtít Microsoft změnit; podle jeho slov je možné 2/3 z celkem 7 milionů aplikací, které kdy na Windows vznikly, převést do Windows Store bez jakýchkoliv změn. Některé aplikace, např. internetové prohlížeče, jsou ale zatíženy omezeními.Nepřehlédněte

Google Chrome se ve Windows 10 S neobjeví, dveře do Windows Store má zavřené

Plný obchod aplikací je totiž důležitým předpokladem pro úspěch nedávno představených Windows 10 S. Dnešní tisková konference začíná v 17:30, naladit si ji budete moci na stránkách Microsoftu.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku