Domů » Bleskovky » DJI neuhlídalo nový dron Air 2S. Čeká nás lepší kamera i spolupráce s FPV brýlemi

DJI neuhlídalo nový dron Air 2S. Čeká nás lepší kamera i spolupráce s FPV brýlemi

Už v průběhu minulého měsíce DJI zaregistrovalo svůj nový dron Air 2S u americké regulační komise FCC. Nyní se objevily i první obrázky nového produktu. Patrně se tak blížíme oficiálnímu představení.

DJI Air 2S
DJI Air 2S (Zdroj: Roland Quandt)

Mnoho informací o tomto dronu zatím nevíme. Zdá se ale, že by se mělo jednat o vylepšenou verzi modelu Mavic Air 2 z loňského roku. Novinkou by měla být kvalitnější kamera i kompatibilita s příslušenstvím DJI v podobě FPV brýlí V2 nebo ovladačem DJI Motion Controller.

dji fpv 1
Nedávno představený dron DJI FPV

Co se týče kamery, už v průběhu minulého týdne se objevila informace, že nový dron by měl mít 20MPx snímač, což vzhledem k 48MPx snímači Mavicu Air 2 nezní jako vylepšení. Zásadní informací ale je, že daný senzor bude mít dvojnásobné fyzické rozměry. Díky této změně by se měla zlepšit především kvalita videa za horších světelných podmínek.

Pokud jste zaregistrovali vypuštění nového FPV dronu DJI v březnu, možná si pamatujete také speciální FPV brýle a ovladač, který byl s novým dronem prezentován. Ačkoliv Air 2S zdaleka nebude nabízet takové akrobatické schopnosti, dané příslušenství bude možné použít i u tohoto dronu.

Z dalších změn se hovoří o mizejícím modelovém označení Mavic a také o vyšší verzi sledovacího systému ActiveTrack 4. Podporu získá také standard OcuSync 3.0 a hmotnost se oproti Mavicu Air 2 sníží o 30 gramů. Kapacita baterie by měla zůstat na 3500 mAh.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

2 komentářů

  1. Hm, 1″ snimac v tak malom drone by bola nadhera, ale mam z toho trochu strach. Aj velke PRO s tym dost bojuje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).