Cena:

DJI Mavic Air 2 oficiálně: 48Mpx fotoaparát a 34 minut ve vzduchu

dji mavic air 2 1

Společnost DJI po více než dvou letech představila nástupce oblíbeného minidronu Mavic Air. V zásadě se jedná o velmi podobnou kompaktní kvadrokoptéru, její výrobce se zaměřil především na zlepšení výdrže, kvality záznamu a také dodal nový ovladač s lepším uchycením smartphonu.

dji mavic air 2 3

DJI Mavic Air 2: až 34 minut letu

Na první pohled je patrné, že dron oproti svému předchůdci změnil barvu – nyní je šedý jako jeho sourozenci Mavic 2 Pro a Mavic 2 Zoom, takže všechny drony značky nyní působí jako jedna rodina. Mavic Air 2 je z celé rodiny nejmenší, a přitom zaujme největší výdrží – díky novým regulátorům rychlosti, baterie a pozměněnému designu vydrží nad hlavou až 34 minut, což je ve světě dronů věčnost. Kvůli nové baterii Mavic Air 2 mezigeneračně narostl a ztěžknul – váží 570 gramů, tedy o 100 gramů více než předchozí model.

DJI - This Is Mavic Air 2

Létání s novým dronem zpříjemní i spousta nových technologií. Jedná se o první dron vybavený technologií AirSense, která detekuje okolní letadla a varuje uživatele. Kvůli koronavirové krizi však bude tato technologie dostupná zatím pouze ve Spojených státech, do zbytku světa se dostane až v létě.

dji mavic air 2 1

Pro své bezpečí je Magic Air 2 vybaven spoustou dalších senzorů, které prakticky znemožní, aby narazil do nějaké překážky. Osvětlení spodní části má zase pomoci při přistávání za zhoršených světelných podmínek.

Ještě lepší fotografie a video

Novinka také dostala vylepšenou fotovýbavu, jejímž základem je větší půlpalcový senzor s rozlišením 48 megapixelů. Stejně jako u většiny smartphonů DJI využívá technologie Quad Bayer ke sloučení informací ze 4 sousedních pixelů do jednoho, takže dron fotí v rozlišení 12 megapixelů. Je také schopen pořizovat panoramatické fotografie v HDR.

djj magic air 2 2

Co se týče videa, budou k dispozici režimy 4K při 60 fps, nebo 4K HDR video při 30 fps. Chybět nebude ani slow-motion video ve 120 či 240 snímcích za vteřinu ve Full HD rozlišení. DJI rovněž slibuje časosběrná 8K videa, avšak jejich záznam bude dostupný až později. Videa mají být stabilizována hned dvěma vrstvami; jak schopnostmi trojosého gimbalu, tak i přídavnou elektronickou stabilizací.

dji mavic air 2 2

DJI má pro pořizování záznamu spoustu nových funkcí, dron umí například rozpoznat pět typů scény (západ slunce, modrá obloha, sníh, tráva a stromy) a přizpůsobit jim nastavení. Nechybí ani režim Hyperlight pro fotografování za zhoršených světelných podmínek.

djj magic air 2 1

Nový ovladač

K novému dronu bude DJI přikládat i nový ovladač bez viditelných antén, pro zakotvení smartphonu DJI nyní používá pružinový systém. Vzdálenost mezi dronem a ovladačem může být až 10 kilometrů, a to díky vlastní technologii přenosu OccuSync namísto klasické Wi-Fi.

dji mavic air 2 1 1

Cena a dostupnost

DJI Mavic Air 2 bude globálně dostupný 11. května (zatím jej lze zakoupit pouze v Číně), jeho cena je stanovena na 799 USD (asi 20 tisíc bez DPH). Za 988 USD (asi 25 tisíc korun bez DPH) bude k dispozici bude i balíček Fly More obsahující ND filtry, brašnu, ochranné kryty, nabíjecí hub a tři baterie.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.