Domů » Bleskovky » DJI Mini 2 míří do prodeje. Můžete si k němu pořídit hodně netradiční příslušenství

DJI Mini 2 míří do prodeje. Můžete si k němu pořídit hodně netradiční příslušenství

Nedávno jsme psali o dronu DJI Mavic Mini 2, který se nečekaně objevil v nabídce amerického obchodu Best Buy ještě před oficiálním představením. Uběhlo pár dní a tento nástupce nejmenšího dronu od DJI se oficiálně začíná prodávat i v České republice.

dji mini 2 5

Nová generace se pyšní možností natáčení videa ve 4K při frekvenci 30 snímků za vteřinu. Dalším zásadním vylepšením je přítomnost technologie OcuSync 2.0, díky které je možné dron ovládat až na vzdálenost 6 km.

Co naopak některé uživatele nepotěší, je chybějící ActiveTrack mód, který najdeme u dražších dronů DJI. Vzhledově je dron téměř totožný s předchozí generací.

DJI MINI 2 Unboxing + Sample Footage! Is this just getting ridiculous?

Mini 2 má silnější motory, které zajistí rychlejší akceleraci ale hlavně umožní natáčení i v horších větrných podmínkách. DJI uvádí maximální rychlost větru pro vzlet dronu na 24 m/s.

Dále je možné využít předprogramovaných módů natáčení a letu s názvem Quickshots:

 • Dronie: Dron letí dozadu a nahoru a kamera sleduje váš objekt.
 • Helix: Dron letí vzhůru a pryč a krouží kolem vašeho objektu.
 • Rocket: Dron letí přímo do vzduchu s fotoaparátem směřujícím dolů a sleduje váš objekt.
 • Circle: Dron bude kroužit kolem vašeho objektu ve stálé nadmořské výšce a vzdálenosti.
 • Boomerang: Dron létá jako bumerang kolem vašeho objektu (oválná dráha letu), spouštěním a zastavováním videa na stejném místě.
 • Panoramas: Zachytí širší perspektivu s vybranými režimy Panorama.
 • Sphere: Dron automaticky pořídí dvacet šest snímků a spojí je dohromady.
 • 180°: Zachytí sedm fotografií pro rozsáhlé obrázky krajiny.
 • Wide-Angle: Zachytí obraz 3x3 skládající se z devíti obrázků.
 • AEB Triple Shot: Auto Exposure Bracketing (AEB) pořídí tři snímky s různou expozicí a sloučí je dohromady pro dosažení živého obrazu. Snímky lze dále upravit tak, aby se při následném zpracování zobrazil obraz s vysokým dynamickým rozsahem (HDR).
 • Timed Shots: Slouží pro pořízení časových snímků.

Dobrou zprávou je, že i přes příchod nového Mini 2, by měl v nabídce zůstat starší model Mini. Opět je možné koupit dron v kitu s označením Fly More Combo. Taktéž je možné si připlatit za službu DJI Care Refresh.

dji mini 2

Malá TV a speciální dobíjecí vitrína

K dronu je možné přikoupit zajímavé příslušenství. V nabídce je nabíjecí vitrína (1099 Kč), adaptér pro připevnění malého LED displeje (349 Kč) nebo speciální brašna v několika barevných provedeních (990 Kč).

Cena základního balení DJI Mini 2 s dálkovým ovladačem a jednou baterií je 12 999 Kč. Fly More Combo s třemi bateriemi, nabíjecím rozbočovačem, kufříkem a dálkovým ovladačem vyjde na 16 999 Kč.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.