Domů » Bleskovky » Tohle si někdo odskáče. Nepředstavený DJI Mini 2 se objevil v americkém obchodě

Tohle si někdo odskáče. Nepředstavený DJI Mini 2 se objevil v americkém obchodě

Druhá generace nejmenšího dronu od DJI s označením Mini 2 je venku! Ani ve snu jsme si nepředstavovali, jakým způsobem se první konkrétní informace o tomto dronu dozvíme. Patrně si to takto nepředstavoval ani youtuber, který vlastní kanál s názvem Our Beatific World, kde zveřejnil veškeré informace o novém dronu DJI Mini 2.

Unboxing DJI Mini 2

Během návštěvy obchodu Best Buy zahlédl v regále krabici s označením DJI Mini 2 Fly More Combo, přičemž si uvědomil, že tento dron ještě nebyl představen, takže by neměl být ani v prodeji. Youtuber neváhal a dron za 699 USD (v přepočtu 16 100 Kč bez DPH) zakoupil. Doma pak v klidu natočil unboxing. Veškeré spekulace ohledně pravosti videa youtuber vyvrátil, když následně nahrál další video s detailnějšími informacemi.

DJI Mini 2: hardwarová výbava

Nyní již tedy k novým informacím, které jsme se dozvěděli. Jak už dříve kolovalo internetem, jedná se o 4K dron s tříosým gimbalem. Jeho hmotnost 249 gramů v podstatě odpovídá předchůdci a délka letu 31 minut je pouze o minutu lepší. Mnohem zajímavější je však přítomnost technologie OccuSync 2.0. To je technologie, kterou známe z dražších dronů DJI Mavic Air 2 nebo Mavic Pro 2 a umožní dron ovládat až na vzdálenost 10 km (platí pouze v USA, v České republice je limit stanoven na 1 500 metrů horizontálně a 300 metrů vertikálně).

dji mini 2 2

Co se týče kamery, tak největší novinkou je již zmíněné 4K rozlišení. Jinak se jedná stále o 12 MPx senzor se světelností f/2.8, jaký známe z DJI Mavic Mini první generace. Z videí to vypadá, že nový Mavic Mini má stejný kontroler jako Mavic Air 2, což by zároveň dávalo smysl ve spojitosti s podporou OccuSync 2.0. Bohužel se zdá, že u nového dronu se nedočkáme tzv. ActiveTrack módu, který mají vyšší modely od DJI.

dji mini 2

Poslední chybějící informace, které bychom se ještě rádi dozvěděli, jsou cena a oficiální datum představení. Youtuber, který se o tento leak postaral, tvrdí, že cena za DJI Mini 2 Fly More Combo bude 699 USD (zhruba 16100 Kč bez DPH). Dron bez příslušenství by pak mohl vyjít na 550 USD (12 700 Kč bez DPH). Na oficiální ceny si ale ještě musíme počkat.

Dji mini 2 specs

 

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.

4 komentářů

  1. 10km při koupi v USA
    Jenže když to koupíte v EU max. 1,5km a ČR to myslím osekalo na 800m.

    • 800 m stejně nikdo nedohlédne a na profi točení (focení) s dohledem tohle stejně nebude. Nemyslím si, že by bylo ideální, kdyby kolem nás létaly tyhle lehce dostupné potvůrky absolutně nekontrolovaně kilometry daleko od operátora (píši to jako vlastník Mavica, ne jako odpůrce dronů).

    • Daleko dulezitejsi nez maximalni vzdalenost je kvalita signalu v zarusenem prostredu. Mam Miniho a v okoli baraku ma signal tendence dost casto vypadavat na podstatne kratsi vzdalenosti.

  2. [odkaz]
    za 500 svycarskych franku

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).