Domů » Bleskovky » Divoká spekulace: Letošní iPhony ponesou označení 6SE. Sedmička přijde za rok

Divoká spekulace: Letošní iPhony ponesou označení 6SE. Sedmička přijde za rok

Podle @evleaks bude nová generace iPhonů představena v týdnu od 12. září. Jejich podobu se Applu zřejmě uhlídat nepodařilo, internetem koluje spousta snímků odhalujících pouze malý odklon ze současné designové linie. A (nejen) díky tomu si patrně nové iPhony ponechají v názvu číslovku šest.

iphone_7_title

Podle posledních spekulací mají nové iPhony nést označení 6SE a 6SE Plus, čímž by se označením zařadily po bok březnového čtyřpalcového iPhonu SE. Tím by se potvrdily předchozí zprávy, že Apple přechází na tříletý obnovovací cyklus (více informací) a iPhone 7 si schovává až na příští rok, kdy jablečné telefony oslaví desáté výročí. Teprve příští rok by měly přijít „revoluční“ novinky jako zcela nový design, bezdrátové dobíjení apod.

Pokud se tyto informace potvrdí, jsme zvědaví, jak na nové iPhony zareaguje trh a akcionáři – prodeje jablečných telefonů v minulém čtvrtletí poprvé meziročně klesly, a další „evoluční“ modely by mohly zájem potenciálních zákazníků utlumit s tím, že bude lepší rok vydržet a počkat si na iPhone 7.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. QNX (neregistrovaný)

  Ja si myslim že to bude Iphone rec (ako recyklát)

 2. Tap ještě článek o výsledcích Apple za kvartál, ať si můžeme přečíst zasvěcené komentáře o růstu do nebe, předražených produktech a cestě do háje:-)

  • Johny (neregistrovaný)

   No já jen čekam kdo přijde s tím zas, že Apple šetří a tak vydává skoro stejné šasí, aby nemusel utrácet za nová tlačítka a použil ta co má na skladu a že dokonce šetří už tak, že ani nevrtaj díry na jack :DDDD

   • Xoo (neregistrovaný)

    Apple už víc na zákaznících šetřit nemůže, iPhone 6S je dno, jediné co ten telefon má dobré je SoC, jinak nic…

   • Xoo (neregistrovaný): jsi ve špatném vlákně, teď reaguješ na One+3:-)

 3. Johny (neregistrovaný)

  Jakub Karásek: BTW díky za označení článku „DIVOKÁ SPEKULACE“, tohle byste mohli udělat jako vlastní žánr a označení podobných článků. Myslím, že to je férovější přístup, než jak se tu občas děje, kdy jsou spekulace vydávány prakticky za fakt a rozhodně tento dnešní přístup velmi oceňuji. Palec hore!

  • Kaja (neregistrovaný)

   Tak nazev mozna speckulaci je, ale to ze to bude jiz tretim rokem jenom mirna variace na IP6 je temer jiste. Podle mne to ale Apple nenazve SE, z marketingoveho hlediska by to byl nesmysl, kdo si koupi 6, pak 6S, pak 6SE. Co bude dale, 6SES nebo SSE?

   • Kaja (neregistrovaný): Tak je otázka, zda je ten design zastaralý, když se podíváš na trh, tak v něm jede aktuálně většina výrobců, od proužků po perforaci repro/mic. Loni updatnul iPady, letos pravděpodobně Macy, iPhone přijde na řadu příští rok, dle spekulací.

   • Johny (neregistrovaný)

    Tipuji SS a bude znázorněn dvěma blesky které budou reprezentovat lightning i bezdrátové nabíjení :DDD

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).