Domů » Bleskovky » Apple údajně mění strategii: Nové generace iPhonů mají přicházet po třech letech

Apple údajně mění strategii: Nové generace iPhonů mají přicházet po třech letech

Od představení iPhonu 3G v roce 2008 razí Apple u svých telefonů vývojový model tick-tock – v sudé roky představuje novou generaci iPhonů označenou číslem, v liché roky pak přichází mezigenerační modely s přídomkem S, které povětšinou ctí design svých předchůdců a přináší změny hlavně pod kapotou. S příštími iPhony by se však tento režim měl změnit.

iphone 7
Údajná podoba iPhonu 7

Japonský magazín Nikkei uvádí, že hlavní modely měnící číslovku v názvu by již neměly přicházet po dvou, ale po třech letech. Důvody jsou vcelku pochopitelné – do světa smartphonů přestaly pronikat „revoluční“ nápady a drobné mezigenerační skoky nenutí uživatele kupovat nové smartphony tak často. To ostatně v minulém čtvrtletí pocítil i Apple, když poprvé v historii zaznamenal v prodejích iPhonů meziroční pokles. Navíc postupně dochází k nasycení trhů a nová odbytiště pro iPhony se hledají obtížně, nedávno například jablečný gigant pohořel v Indii, kde chtěl kvůli atraktivnější ceně pro koncového zákazníka prodávat repasované iPhony. Tento krok mu však indická vláda zatrhla (více informací).

iphone-7-prototyp

Přechod na tříletý cyklus bychom měli pocítit již letos, chystané podzimní iPhony mají být jen další evolucí iPhonů 6 a 6s s minimální změnou v designu. Upgradovat se má především vnitřní hardware, fotoaparáty a hovoří se také o odolnosti vůči vodě a o odstranění 3,5mm jacku na sluchátka. Navíc má konečně z nabídky zmizet 16GB varianta, nejlevnější model má dostat rovnou 32 GB, nejdražší má nabídnout rovnou 256GB prostor.

cable
Výrobci příslušenství se na absenci 3,5mm jacku připravují a odhalují své redukce na Computexu

Jsme zvědaví, s čím nás Apple po letních prázdninách překvapí, a jak se případný přechod na tříletý cyklus v prodejích iPhonů projeví.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments