Domů » Bleskovky » Dívce začal v ruce hořet iPhone. Apple už celou situaci vyšetřuje

Dívce začal v ruce hořet iPhone. Apple už celou situaci vyšetřuje

Jedenáctiletá Kayla Ramos z Kalifornie tvrdí, že její iPhone 6 začal samovolně hořet. Dívka podle svých slov držela telefon v ruce, najednou si však všimla jisker a v panice jej odhodila na postel. Pro zpravodajský portál 23ABC dále uvedla, že telefon, který nejčastěji používala ke sledování YouTube videí, po odhození propálil přikrývku.

iphone 6 požár
Dívce začal v ruce hořet iPhone. Apple už celou situaci vyšetřuje

Matka dívky hned po incidentu kontaktovala společnost Apple, kde jí bylo sděleno, aby zařízení odeslala do servisního centra. Výrobce podle dostupných informací pošle rodině nový telefon a zároveň začne zjišťovat, proč ke vzplanutí došlo. Veřejně se však technologický gigant k situaci nevyjádřil.

Apple varuje před neoriginálními kabely

Obecně však podle Applu může ke vzplanutí iPhonu dojít několika způsoby. Patří mezi ně například používání neoficiálních nabíjecích kabelů či neautorizované opravy. To však rodina dívky odmítá.

O první vzplanutí telefonu značky Apple se však rozhodně nejedná. V minulosti například několik telefonů hořelo z důvodu přehřátí, neboť je jejich majitelé umístili pod polštář. Před dvěma lety pak na Twitteru kolovalo virální video s hořícím iPhonem 7 Pro. Nehody se nevyhýbají ani novým modelům. V prosinci loňského roku začal iPhone Xs Max hořet v kapse muži z Ohia.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

15 komentářů

 1. Divák (neregistrovaný)

  Pánové, už přes půl hodiny tu je příspěvek o hořícím Apple produktu a žádné odborné názory, analýzy, ekonomické věštění? No co to je? Šup, šup si plivnout na ten zlý Apple!

  Mezitím si letím udělat popcorn.

 2. Jan (neregistrovaný)

  *vykaslal

 3. Pavel (neregistrovaný)

  Uni, JP23, Lukass71 nam opet vysvetli, ze za to mohla neoriginal nabijecka nebo spatne pouziti telefonu.

 4. Trump (neregistrovaný)

  iphone 7 Pro – ten chci

 5. Martin (neregistrovaný)

  Apple= 100% kvalita takže se jedna o fake a použila špatnou nabíječku…….

 6. Lukas (neregistrovaný)

  iPhone 7 Pro neexistuje tak možná proto začal hořet

  • Šlem (neregistrovaný)

   Jo no :D jsem schopný pochopit občasnou chybu, ale tady je to vážně občas totální amatérov :D

 7. bob (neregistrovaný)

  ceske porekadlo rika ze
  tak dlouho se epl v kapse ohyba az se neco zkratuje a vybouchne

 8. Vita (neregistrovaný)

  Dost by mě zajímalo, jaký vliv má kabel, který maximálně omezí proud, určitě ho netransformuje na vyšší napětí, stejně tak nabíječka, která má stejné napětí jako výstup z USB což je 5V, a proud si bere telefon, kolik potřebuje, takže může telefon přetížit nabíječku, né obráceně. Tohle jsou akorát kecy a výmluvy applu, já mám Sony, a pokud je teplota zařízení příliš velká, tak mě mobil nejdřív upozorní, a pak se vypne. Ale chápu, že uživatelé applu jsou zvyklí, že je jablíčko drží za ručičku.

 9. Filip (neregistrovaný)

  Jeden horici telefon a Apple to resi

  Kdyz ale horely samsungy po desitkach a dostaly zakaz do letadel tak to Samsung bagatelizoval a pred problemem zaviral oci zatimco mistni uderka tvrdila, ze ty pripady jsou bud vyjimecne nebo je popirali uplne :)

  Tomu se rika objektivita…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *