iPhone XS Max explodoval v kapse. Oběť se chce soudit

Když si zrovna Američan J. Hillard užíval 12. prosince loňského roku pauzu na oběd, najednou začal cítit nepříjemný zápach a ruku v ruce s ním se v jeho okolí objevil také kouř. Když pak také onen muž začal cítit nepříjemné teplo v oblasti kapsy, kde měl uschovaný svůj iPhone Xs Max (recenze), bylo mu jasné, že původcem zápachu a kouře je právě chytrý telefon.

blank

Hillard se tedy okamžitě odebral do vedlejší místnosti a snažil se svléknout své kalhoty spolu s hořícím telefonem. Nešťastníka naštěstí slyšel jeho kolega a přispěchal mu na pomoc s hasicím přístrojem. Výsledkem celé situace byly jednak škody materiální, tedy zničený telefon a propálené kalhoty, jednak škody na zdraví pana Hillarda, především popálení v oblasti hýždí a intoxikace kouřem (ano, iPhone měl v zadní kapse).

Apple nabídl muži nový iPhone, tomu to ale nestačí

Ještě ten samý den se poškozený muž vydal do Apple Store, aby o události informoval zaměstnance kalifornského giganta. Ti mu nabídli výměnu poškozeného zařízení za nové. To však pana Hillarda neuspokojilo, především proto, že si z celého martyria odnesl také zdravotní újmu. Nyní tedy zvažuje žalobu, aby se domohl svých práv. Zda nakonec uspěje, to se uvidí, protože pokud měl telefon umístěn v zadní kapse, mohl si jej klidně rozsednout a poškodit tak baterii, která poté vzplála.

Autor článku blank
Alex Mensatoris
Externí redaktor SMARTmania.cz, kterého baví moderní technologie a marketing. Toho času student vysoké školy.

Kapitoly článku