DeX Station na prvním obrázku: s touto krabičkou uděláte z Galaxy S8 počítač

Samsung už příští týden představí své nové vlajkové smartphony Galaxy S8 a S8+. O těchto telefonech známe snad už vše, včetně vzhledu prodejního balení a příslušenství v podobě speciální powerbanky. Nyní se můžeme podívat na podobu krabičky DeX Station, která umožní proměnu chystaných novinek v jednoduchý počítač.

DeX Station bude fungovat podobně jako Microsoft Display Dock pro vybrané smartphony s Windows 10 Mobile – spojíte jej se smartphonem, připojíte display a periferie a budete moci pracovat v upraveném prostředí systému Android jako na počítači. DeX bude mít podobu stojánku, do něhož se telefon zasune, tudíž telefon v této poloze nebude možné používat jako touchpad. Dok z jednoho telefonního USB-C portu vyvede následující konektory:

  • 2 klasická USB-A (USB 2.0),
  • HDMI s podporou 4K videa ve 30 snímcích za vteřinu,
  • 100Mb ethernet,
  • a nabíjecí port s podporou rychlého dobíjení.


Nepřehlédněte

Bude ještě co odhalovat? Galaxy S8 na triu oficiálních renderů

DeX Station také bude obsahovat malý větráček pro aktivní chlazení. Toto příslušenství nebude součástí balení Samsungu Galaxy S8 nebo S8+, ale bude prodávané zvlášť za cenu 149 EUR (asi 4 tisíce korun).

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku