Domů » Bleskovky » Bude ještě co odhalovat? Galaxy S8 na triu oficiálních renderů

Bude ještě co odhalovat? Galaxy S8 na triu oficiálních renderů

Není dne, kdy by se neobjevovaly nové informace o Samsungu Galaxy S8(+). Známe už téměř kompletní specifikace, víme jak budou oba modely vypadat a za kolik se na evropském trhu budou prodávat. K dispozici bude i řada originálního příslušenství, například tato power banka s rychlým nabíjením.

Evan Blass (@evleaks) má zřejmě k dispozici velmi dobrý zdroj, jelikož na svém twitteru zveřejnil další trojici oficiálních renderů, na kterých jsou zachyceny tři základní barevné varianty.

galaxys8
Evan Blass už zřejmě o Galaxy S8 ví úplně vše :-)
Tip: Očekávané parametry Galaxy S8 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů. Zde najdete specifikace většího modelu Galaxy S8+, a nezapomeňte se podívat na porovnání parametrů se Samsungem Galaxy S7 edge.

Samsung Galaxy S8: vše, co jste chtěli vědět (velký přehled)

Samsung Galaxy S8

 • oficiální představení: 29. března, 16:00, Londýn
 • termín spuštění předobjednávek: 7. dubna (nepotvrzeno)
 • uvedení na trh: pravděpodobně 21. nebo 28. dubna
 • operační systém: Android 7.0 Nougat + vlastní uživatelské prostředí
 • procesor a RAM: Snapdragon 835, 6 GB (USA a Čína)/ Exynos 8895, 4 GB (Evropa)
 • očekávané ceny: Galaxy S8: 799 euro (21 599 Kč), Galaxy S8+ za 899 euro (24 399 Kč)

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

13 komentářů

 1. ha su to machri vsimnite si ze vsetky telefony su spredu cierne a diery su tym padom zakrite ooo hosi korejsti

 2. No to jsem zvědavý.

 3. Dle všeho se tedy na kloudné nástupce Note 4 a Galaxy S5 coby s prioritou na funkčnost bude nadále čekat…

  • A můžu se zeptat, v čem ta priorita na funkčnost spočívá, jak to vypadá? Není to snad vyměnitelná baterka, že ne.

   • Galaxy S5 má všechno. Vyměnitelnou baterku, vodotěsnost, infraport, měřič tepu dokonce.

    U S6 není vodotěsnost a u S7 zase chybi infraport.

    Kvůli tomuto pořád setrvávám na S5. Používám vše až na měření tepu… skoro denně

   • Jan (neregistrovaný): U S6ky pak dokonce chyběl i slot na kartu. Přesně jak píšeš. Dále tu máme ano pro některé sprostý plast, ale co si budeme povídat… Navíc se jistě dá rozšířit i Qi nabíjení. Je to prostě poslední telefon s takovou užitnou hodnotu. Dnešní slepené skleněnky s ohnutým displeje….haha ha, haha:)

   • uni: Ale vždyť Qi je přece zbytečnost, na co paměťové karty a infraport? On ho tu ještě někdo používá? Ještě by mohli dát pryč diodu, máme tu přece hodinky a nasadit HD rozlišení, na co vyšší, že? :)

   • Menty: Tak není to žádný dealbreaker, ostatně, dělá jej myslím jen Samsung že.
    A to se ještě nebavíme o tom, co předvede S8, možná u S5ky budeme ještě navíc vzpomínat i na základní funkční ergonomii ovl. prvků:)

   • uni: Tak já věděl, že hodíš zpátečku, nejdřív nářek a už couvání. Prostě to takhle je, výrobci vyměnili, v tomto konkrétně Samsung, pevnost konstrukce za vyměnitelnou baterii. Ono je to logické. Drtivá většina vlajek, až na pár výjimek, má rychlé nabíjení, takže záložní baterie trochu postrádá smysl. Navíc je to na úkor pevnosti, plasťák x kov. Navíc, když LG G5 mělo vyměnitelnou baterii, bylo to najednou špatně. Infraport samozřejmě využití má, ale jsou tu věci, které nové modely mají a staré ne a prostě ten infraport to předčí.
    Ergonomie je dost relativní, v roce 2005 to bylo jinde, než teď, za deset let to bude zas jinde. Osobně si myslím, že výrobci spíš vědí, co dělají, takže bych to tak dramaticky neviděl. Pokud je nutné tam mít tlačítko tady a tlačítko tady, taky je tu ještě možnost se vrátit na stromy nebo jezdit v Trabantech, to by se asi nelíbilo nikomu :)

   • Menty: No moc ti nerozumím, ale ad ergonomie, to, že jsou třeba k ovládání zařízení prvky, že je třeba je mít dostupné je stejné jak v roce 2005, tak v roce 2025:) A ano, vozy jsou dobrý příklad, ne nadarmo nechávají ovládací prvky, tam kde nechávají že:D

   • uni: No, že mi nerozumíš, to mě teda vůbec nepřekvapuje. A dost jsem se zpočátku podivil, že zrovna tobě, pro kterého je miláček iPhone (který tyhle věci již roky zásadně ignoruje) vadí to a to. Nějak jsem tu neslyšel v době představení iPhone nářky, že nemá paměťovku. U Galaxy S6 si člověk mohl koupit vyšší variantu, tudíž v tom osobně nevidím problém. Mluvit tu o Qi, když ho vlastně všude jinde popíráš, to je to, čemu nerozumím zas já. Vozy jsem jen demonstroval tvůj zpátečnický přístup, pořád si můžeš koupit 3310, teď dokonce i v novém kabátě. :) Ergonomičtější tlačítka jsou pořád ta fyzická, oproti force touch. Jenže já prostě pokrok vnímám, a proto říkám, že bude nutné si zvyknout na nové věci. Navíc, trh dává na výběr, takže opět nevidím problém. Škoda, že Samsung nepředstavuje zařízení až po září, protože to se tvoje ergonomická pravidla a tužby otřesou v základech a bude vše jinak.

 4. Kluci s5 nee ???? Když už jdete do té nostalgie, tak nejlepší kousek byl s2, pak dlouho nic a teď s7 se určitě povedla, ale klasická verze, ne edge ☺️
  Infraport nepoužívá 99% lidí a jelikož si v podstatě všichni zvykli na powerbanky, tak už málokoho napadne, že by přehazoval v mobilu baterky.
  S7 se povedla, s8 uvidíme, ale mám tušení, že to letos trhne až note 8 a iPhone 8 ☺️

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).