Domů » Bleskovky » Galaxy S8 bude mít speciální power banku. Cena ale nebude lidová

Galaxy S8 bude mít speciální power banku. Cena ale nebude lidová

Nové modely S8 a S8+ se zajisté dočkají velkého množství zajímavého příslušenství. Mezi tímto příslušenstvím by mohla být i zcela nová power banka, která dnes unikla na internet ve dvou barevných kombinacích – modré a šedé.

Její kapacita bude činit 5100 mAh a bude podporovat funkci rychlého nabíjení. Její výkon bude 15W, a to jak pro nabíjení telefonu, tak sebe samotné. Banka ponese modelové označení EB-PG950 a bude naceněna částkou 60 euro (asi 1621 Kč). O tom, zda bude dostupná také na našem trhu, nemáme prozatím žádné informace.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

11 komentářů

 1. Úplně jsem nepobral, co že je na ní speciálního?

 2. Radšej tenkú náhradnú batériu v peňaženke. Ale to by sa musel Samsung vrátiť k vymeniteľnej batérii.

  • Přesně tak, výměnná baterka je nejlepší a zároveň nejjednodušší řešení. A slušný telefon, kde se vyměnit já, je stále těžší najít… :(

   • Nejlepší by bylo, kdyby už přišly nějaké nové akumulátory s tak dvoj až trojnásobnou kapacitou ve stejném objemu s tak 5ti procentech poklesu kapacity po 10000 cyklech. :-) 6000 mAh tak mít v S7 a nemuset to po dvou letech měnit by bylo o něčem jiném.

   • Když se li-ion baterie nabije jen na 90%, tak se (velmi zhruba) zdvojnásobí počet cyklů pro stejný pokles kapacity. Stačilo by tedy mít 10000mAh a nabíjet ji jen na 60-70% a vydržela by (velmi zhruba) 8x až 16x delší dobu.

 3. OK tak tohle si Ťamťung může vetknout za klobouk……od Xiaomi mám 10K s QC za cca 800 kaček a bude kompatibilní napříč všemi zařízeními…..

  • Eeee nebude, jen tam, kde je Quick Charge (2/3) a tedy jen tam, kde Qualcomm SoC:) To co jsem poslal je pak univerzální, USB PD specifikace. Ale s tím, jak přistupují výrobci k tomuhle téma (viz kritika od Google např. že) bych stejně byl dost opatrný, co kam připojit…. Bohužel takový je současná stav. A snahy Samsungu to ještě více fragmentují. Všude samej vendor lock-in:/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).