Domů » Bleskovky » Datum prodeje nových iPhonů prozrazeno. Na ten nejlevnější si počkáme déle

Datum prodeje nových iPhonů prozrazeno. Na ten nejlevnější si počkáme déle

Už zítra večer Apple představí nové iPhony, které se bezpochyby opět stanou nejprodávanějšími smartphony posledních měsíců letošního roku. Dorazí celkem tři modely, přičemž na veřejnost začínají prosakovat jejich jména – vyšší modely s OLED displejem ponesou označení iPhone Xs a Xs Plus, ten nejlevnější bude patrně iPhone Xc (spekuluje se ale i Xr).

Skladem už příští pátek

Pochopitelně jako každý rok visí ve vzduchu otázka: „Kdy se nové iPhony začnou prodávat?“ Správnou (a poměrně předvídatelnou) odpověď zřejmě odhalila italská pobočka nejmenované logistické firmy, podle níž se modely Xs a Xs Plus dostanou do rukou prvních majitelů příští pátek 21. září. Podle interního emailu se mají zaměstnanci společnosti připravit na zvýšenou pracovní aktivitu, která potrvá až do 27. září.

Podle známých schémat z minulých let zřejmě Apple už tento pátek spustí předobjednávky, samotný prodej pak bude zahájen ve vlnách, přičemž Česká republika zřejmě v první vlně nebude; fanoušci jablečných zařízení tak zřejmě s předstihem zavítají do Drážďan.

Levnější iPhone bude nedostatkové zboží

S výše uvedenými termíny se ale zřejmě nesetká nejlevnější iPhone, jeho zásoby mají být zpočátku velmi omezené a k naskladnění většího počtu kusů má dojít se zpožděním způsobeným výrobou bezrámečkových LCD displejů. Agentura Bloomberg také uvedla, že nejlevnější iPhone bude pohánět stejný čip jako modely Xs a Xs Plus, pouze dostane menší kapacitu RAM. Dalšími ústupky má být hliníkový rámeček (namísto ocelového), absence funkce Force Touch a pouze jednočočkový fotoaparát.

Tohle je iPhone 9: podívejte se na snímky barevné novinky

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments