Domů » Bleskovky » Další hráč na poli mobilních čipů? LG prý zvažuje výrobu vlastních procesorů

Další hráč na poli mobilních čipů? LG prý zvažuje výrobu vlastních procesorů

Možná si vzpomínáte, že LG se už jednou snažilo o produkci svých vlastních čipů, aby tak mohlo konkurovat svým soupeřům, jako je například Samsung nebo Huawei, kteří si své čipy vyrábí sami. Procesor jménem Nuclun tehdy skutečně vznikl, ale byl použit pouze v domovské Jižní Korei, za její hranice se nikdy nedostal. Nové zprávy z certifikačního úřadu naznačují, že bychom se mohli dočkat nástupce.

LG Nuclun

LG uvedlo v certifikaci dva produkty, první nese jméno ,,LG KROMAX Processor“ a druhý ,,LG EPIK Processor“. S jistotou lze tedy říct, že se bude jednat o procesory, ale není specifikováno, zda půjde o čipy do telefonů, chytrých hodinek či jiného zařízení ze spektra výrobků společnosti LG.

Recenze LG G6: zaděláno na úspěch

Ze stejného zdroje také pochází informace, že výrobní technologie bude 10 nm, čímž by se LG zařadilo po bok ostatních výrobců čipů, kteří také využívají tuto technologii. Jihokorejský gigant by se tímto logickým tahem vymanil ze závislosti na dodavatelích procesorů do svých zařízení a předešel tím problémům, se kterými se například potýkal  v letošním roce, kdy nemohl použít do své vlajkové lodě nejnovější procesor Snapdragon 835 od Qualcommu kvůli konkurenčnímu Samsungu, který měl na tyto čipy ze začátku privilegium. LG určitě nehodlá riskovat to, že by použil nedostatečně vyzkoušený produkt, a tak si na telefony s procesory od LG budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments