Domů » Bleskovky » Další hráč na poli mobilních čipů? LG prý zvažuje výrobu vlastních procesorů

Další hráč na poli mobilních čipů? LG prý zvažuje výrobu vlastních procesorů

Možná si vzpomínáte, že LG se už jednou snažilo o produkci svých vlastních čipů, aby tak mohlo konkurovat svým soupeřům, jako je například Samsung nebo Huawei, kteří si své čipy vyrábí sami. Procesor jménem Nuclun tehdy skutečně vznikl, ale byl použit pouze v domovské Jižní Korei, za její hranice se nikdy nedostal. Nové zprávy z certifikačního úřadu naznačují, že bychom se mohli dočkat nástupce.

LG Nuclun

LG uvedlo v certifikaci dva produkty, první nese jméno ,,LG KROMAX Processor“ a druhý ,,LG EPIK Processor“. S jistotou lze tedy říct, že se bude jednat o procesory, ale není specifikováno, zda půjde o čipy do telefonů, chytrých hodinek či jiného zařízení ze spektra výrobků společnosti LG.

Recenze LG G6: zaděláno na úspěch

Ze stejného zdroje také pochází informace, že výrobní technologie bude 10 nm, čímž by se LG zařadilo po bok ostatních výrobců čipů, kteří také využívají tuto technologii. Jihokorejský gigant by se tímto logickým tahem vymanil ze závislosti na dodavatelích procesorů do svých zařízení a předešel tím problémům, se kterými se například potýkal  v letošním roce, kdy nemohl použít do své vlajkové lodě nejnovější procesor Snapdragon 835 od Qualcommu kvůli konkurenčnímu Samsungu, který měl na tyto čipy ze začátku privilegium. LG určitě nehodlá riskovat to, že by použil nedostatečně vyzkoušený produkt, a tak si na telefony s procesory od LG budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

4 komentářů

  1. Nutno dodat ještě jednu faktickou poznámku: není jediný business LG MOBILE s tvorbou mobilních telefonů. Specifické čipsety mohou vyžadovat JINÉ specifické produkty. Víme třeba o mobilních hodinkách, které nepotřebují kdovíjaký výkon, ale potřebují co možná nejnižší cenu. Dále jednotky automotive autorádií a multimediálního systému (s LTE/GPS/Mirrorlink a Android Auto… apod.), které jsou stále chytřejí, ale nepotřebují monstrózní výkon. Jen stabilitu a konektivitu.

    Zde mi to dává smysl.

  2. Kto dnes nevyraba vlastne čipy, nie je in

  3. Za to bych byl rád třeba by byl lepší než od QC. A nejprve stejně začnou u low a střední třídu tam by to LG potřeboval jak sůl protože pak používá u nižší třidy špatný soc.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).