Domů » Články » Co můžete ovládat z Apple Watch? 5 věcí, o kterých jste nevěděli

Co můžete ovládat z Apple Watch? 5 věcí, o kterých jste nevěděli

Chytré hodinky z dílny Applu (recenze čtvrté generace) toho umí spoustu a plným právem lze o nich tvrdit, že svým nositelům poskytují nejlepší možný uživatelský zážitek z nositelné elektroinky, jaký v současné době můžete mít. Ačkoli vám hodinky o mnoha svých funkcích bez okolků řeknou, na jiné si musíte přijít sami. V našem článku se podíváme na 5 věcí, které můžete ovládat skrze Apple Watch.

Ovládejte svou chytrou domácnost

Jestliže máte svůj domov prošpikovaný technikou, která si rozumí s HomeKitem, není nic jednoduššího, než ji ovládat přímo z vašeho zápěstí. Například takové žárovky Philips Hue můžete rovnou zapnout či vypnout nebo lze využívat různých scénářů pomocí automatizací nastavených v HomeKitu.

apple watch alexa
Když vám nevyhovuje Siri, nahraďte ji Alexou

Případně můžete využít také aplikaci IFTTT, pokud máte zařízení, která si příliš s HomeKitem nerozumí. Dokonce můžete i podvést Siri s hlasovou asistentkou Alexou, je-li vám právě tato virtuální asistentka milejší.

Odemkněte svými hodinkami počítač s MacOS

Synergie produktů Apple je všudypřítomná, proč tedy neustále do vašeho Macbooku či iMacu zadávat vaše heslo? S funkcí automatického odemčení s pomocí Apple Watch je vyťukávání hesla minulostí.

apple watch unlock
Na heslo můžete klidně zapomenout

Tuto funkci můžete využít se všemi hodinkami Apple Watch běžícími na watchOS 3 a vyšším, společně se zařízeními s MacOS Sierra a vyšším.

Zahoďte klíče od auta

Ze zápěstí sice aktuálně nemůžete ovládat svůj automobil jako James Bond ze svého mobilu ve filmu Zítřek nikdy neumírá, ale trochu futuristického ovládání přeci jen Apple Watch přináší.

apple watch car bmw
Klíče od auta nechte klidně doma

Pokud vlastníte automobil značky Mercedes-Benz, Porsche, Volkswagen nebo BMW, můžete využít aplikace pro Apple Watch, které vám umožní například odemknout auto. A u některých modelů ještě mnohem více.

Dálkový ovladač pro televizi a iTunes

Určitě znáte ty chvíle, kdy se pohodlně usadíte a následně zjistíte, že ovladač je na druhé straně místnosti. Pokud máte Apple TV, zvedat se už nemusíte.

apple watch remote
Už nemusíte hledat dálkový ovladač

Přímo ze zápěstí můžete například upravovat hlasitost, spouštět a zastavovat přehrávání nebo nechat si přehrát další epizodu oblíbeného seriálu. Obdobné činnosti můžete provozovat také v rámci iTunes.

Druhý displej pro váš iPhone

Apple Watch a iPhone spolu komunikují nejen na běžné bázi jakožto prodloužená ruka telefonu, kdy vám zobrazují notifikace a vy na ně můžete rovnou odpovídat. Spojení hodinek a telefonu je mnohem těsnější, než by se na první pohled mohlo zdát.

Apple Watch Series 4 videorecenze
Hodinky si s iPhonem rozumí skvěle po všech stránkách

Zrcadlení aktuálně přehrávaného obsahu oceníte především na cestách, stejně tak možnost ovládat hlasitost hudby na bezdrátovém reproduktoru přímo pomocí digitální korunky, pokud hudbu posíláte z iPhonu. Jednoduché, ale strašně návykové.

Apple Watch Series 4: recenze

Jaké funkce nejvíce využíváte u svých Apple Watch vy? Dejte nám vědět do komentářů :-)

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
72 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments