Domů » Bleskovky » Číňané vykoupili zásoby iPadů, 50 milionů studentů je potřebuje k dálkovému vzdělávání

Číňané vykoupili zásoby iPadů, 50 milionů studentů je potřebuje k dálkovému vzdělávání

Epidemie koronaviru v Číně způsobila nedostatek iPadů. Poptávka po tabletech od Applu roste od ledna, kdy vláda ve Wuhanu uzavřela školy. Ačkoliv jsou nyní již částečně otevřeny, stále se doporučuje studentům vzdělávat dálkově.

Nejméně 50 milionů čínských žáků a studentů tak aktuálně místo osobní návštěvy vzdělávacích institucí spoléhá na své chytré přístroje. Pro spojení se školou je využívána čínská aplikace DingTalk, za níž stojí gigant Alibaba.

Až měsíc čekání na iPad

Podle serveru Nikkei Asian Review Apple na masivní poptávku reagoval tím, že o 20 % zvýšil produkci iPadů oproti plánům na první polovinu letošního roku. To je však bohužel jen „papírové“ opatření. Výrobci jsou koronavirem také zasaženi a nestíhají dostatečným tempem vyrábět. Apple tak má problém čínské sklady naplnit.

iPady jsou k vzdělávání ideální, v Číně je po nich proto velká poptávka. (Zdroj: Apple)

Pokud si v Číně na oficiálním webu aktuálně objednáte nejlevnější 10,2″ iPad, budete na něj čekat tři až čtyři týdny. Překvapivé je, že i na výrazně dražší 12,9″ iPad Pro se čeká dva týdny, poptávka je tak evidentně po celém portfoliu.

Apple počátkem roku v Číně zavřel všechny své obchody a zákaznická centra. Postupně jich většinu již znovuotevřel, byť s omezenou prodejní dobou. Ani to však zřejmě jeho ekonomické výsledky za první čtvrtletí nezachrání. Firma už ostatně minulý měsíc informovala akcionáře, že předpokládaných zisků nedosáhne.

V Číně se zdravotní situace v posledních týdnech zlepšuje a lze tak zřejmě v dalších měsících očekávat obnovení výrobních kapacit. Problémy však mohou být například s distribucí v Evropě, která naopak nastupující epidemii čelí.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Komentátor
Anonym
Komentátor
Offline

Ve světě tabletů konkurence neexistuje a pro efektivní činnost není jiná volba.

shepii
Uživatel
shepii
Offline

Jak konkurence neexistuje? Samsung, Lenovo, Huawei,…

Skylark
Uživatel
Skylark
Offline

Jak bylo řečeno, konkurence neexistuje. Leda Samsung, ale jejich tablet jsem u nikoho ještě neviděl.

shepii
Uživatel
shepii
Offline

Skylark: Jak bylo řečeno, konkurence existuje. Je to Samsung, Lenovo, Huawei…

ASDF
Anonym
ASDF
Offline

shepii, ty srandisto…

Tomik
Anonym
Tomik
Offline

Počujte, Kefalín. A čo si vy predstavujete pod takým slovom „efektivní činnost,, To že Apple konečně umí připojit externí uložiště? To co umí Android dávno? :) Jiank ta konkurence nabídne třeba za cenu ořezaného základního iPadu třeba S5e což je MNOHEM lepší tablet …

JP23
Uživatel
JP23
Offline

Kdyby ses aspoň trochu o ty věci zajímal a sledoval vývoj, věděl bys, že ano. iPadOS mnohé změnil. A ne, tablety s Androidem se na iPad nechytají ani ve tvé alternativní realitě.

Tomik
Anonym
Tomik
Offline

Mimo skoro dohnání možností Androidu přinesl ten tvůj slavný iPadOS konkrétně co? A omáčku Apple blábolení mužeš nechat stranou:) Ono stačí že v práci jsme ještě relativně nedávno měl tu ,,čest,, s produkty nahnilého Jablka…A Odpad typu Safari či mapové podklady nechají velké šrámy na duši:) Nemluvě o HNUSNÝCH ikonách bez možnosti jiného launcheru.Ale toho se možná také jednou dočkáme,dvacet let za Androidem:)

QWERTZ
Anonym
QWERTZ
Offline

Tomik: V poradku, nejsi cilova skupina pro iPad. Muzes vyuzivat i mene kvalitni veci.

Safari je v pohode, Mapy nepouzitelne. Tady souhlas. Nejake ikonky (LOL!) nebo launcher…. zarizeni vyuzivam proto, abych byl produktivni = vydelaval.

Tomik
Anonym
Tomik
Offline

Safari rozhodně není v pohodě…Je to nejhorší běžně používaný prohlížeč…Ono nejde jenom o mapy,ale protože tablet je primárně ,,zobrazovač,, je na Ipadu tragedie jménem iBook a nemluvě o přehrávači multimedii…Takový MX player le i řada jiných je zcela někde jinde než tragedie na Jablku…
A Launcher byl napsán z toho důvodu že na Androidu je ta MOŽNOST si zcela překopat prostředí podle sebe a ne podle dávno mrtvého Apple guru:)

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

„Takový MX player le i řada jiných je zcela někde jinde než tragedie na Jablku…“

Doufam, ze vis, ze na iPadu jsou aplikace, ze?

QWERTZ
Anonym
QWERTZ
Offline

No mas nejaky komplex z Applu. Da se to lecit a nikdo te nenuti to pouzivat. Vyreseno?

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

Tomik:
„Mimo skoro dohnání možností Androidu přinesl ten tvůj slavný iPadOS konkrétně co? A omáčku Apple blábolení mužeš nechat stranou:) “

Takze ten Android, ktery je milenia pred iPadOS, je tak skvely, ze tablety s Androidem takrka neexistuji, casto nejsou updatovany (nebo oproti telefonum ze stejneho roku dost pozadu) a nikdo je nepouziva.

Tomik
Anonym
Tomik
Offline

Ve kterém světě neexistují Ovečko? Zrovna nedávno Lenovo uvedlo novou řadu,Samsung Vlajkový model a přijde další levný tablet s podporou pera.
Většina má pořád moderní Android 9 a minimálně na Samsung chodí záplaty min.4x do roka…
Nemluvě o možnosti komunitní romky třeba díky XDA.Moment,Apple má vlastně také komunitu…Neustále brečící že jim opět něco nejde:)

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

„Většina má pořád moderní Android 9“
A vis ze uz bude pomalu vychazet 11ka, ze? A potom to jeste zargumentovat, ze si kazdy bude flashovat custom ROMku.
Jinak v pohode, komunita kolem iPadu vi, ze jej ma oficialne podporovany stejne dlouho jako iPhone, takze breky jsou jen tu:)