Domů » Bleskovky » Apple varuje: koronavirus ovlivní naše příští finanční výsledky

Apple varuje: koronavirus ovlivní naše příští finanční výsledky

Před dvěma týdny Apple oznámil rekordní finanční výsledky a vydal velmi optimistické odhady pro aktuální kvartál. Na jeho konci firma z Cupertina očekávala tržby mezi 63 – 67 miliardami USD (loni to bylo 58 miliard), ovšem nyní musí své odhady mírnit.

Tim Cook: koronavirus nás bude ovlivňovat déle, než jsme očekávali

Chod firmy aktuálně ovlivňuje koronavirus, kvůli kterému byly na nějaký čas uzavřeny Apple Story v Číně, kromě toho tato nemoc narušuje výrobu komponent pro jablečná zařízení. Sám ředitel Tim Cook rozeslal svým zaměstnancům dopis, ve kterém varuje, že se firma bude z epidemie COVID-19 oklepávat déle, než se původně předpokládalo. I když v Číně postupně probíhá náběh všech pozastavených činností, je pomalejší než bylo v plánu. Prioritou Apple je zdraví a bezpečí jak vlastních zaměstnanců, tak pracovníků dodavatelských firem.

Cena akcií Apple po tomto oznámení klesla, svůj vliv na tom má možná i Warren Buffett. Největší akcionář jablečné firmy jakoby oznámení o nižších tržbách očekával, neboť v minulém kvartále prodal akcie v hodnotě 800 milionů dolarů. Následně pak 741 milionů dolarů investoval do jiných firem, pravděpodobně v očekávání, že porostou rychleji než Apple. Nejvíce prostředků napumpoval do sítě supermarketů Kroger.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments