Domů » Bleskovky » Apple v Číně zavře všechny obchody a kanceláře. Bojí se koronaviru

Apple v Číně zavře všechny obchody a kanceláře. Bojí se koronaviru

Koronavirus v posledních dnech plní novinové stránky po celém světě. Nejhůře zasažená je Čína, která hlásí již přes 300 mrtvých a 14 000 nakažených. Zasažené oblasti jsou v karanténě a úřady omezují dopravu.

cina china koronavirus

Ve světle zatím nepříliš pozitivního vývoje se rozhodl na situaci reagovat i Apple. Ten v krátkém prohlášení oznámil, že do konce příštího týdne uzavře v pevninské Číně všechny své obchody, kanceláře a kontaktní centra. Důvodem má být opatrnost a rady předních zdravotnických expertů, jak omezit riziko nakažení zaměstnanců.

Zatímco toto opatření je jen nepříjemností, která pravděpodobně podnikání Applu ve větší míře neovlivní, spekuluje se i o závažnějším dopadu koronaviru. Podle některých zdrojů totiž může být v důsledku nákazy omezena výroba iPhonů 9 a AirPods. Foxconn nicméně tyto spekulace oficiálně popírá.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments